Son Dakika Haberler

KAYIPLAR KAZANÇ YAPILABİLİR Mİ? İbrahim BALCI

KAYIPLAR KAZANÇ YAPILABİLİR Mİ? İbrahim BALCI
Okunma : 80 views Yorum Yap

Sarıyer kulübü olarak son iki hafta içinde 6 üyemizi kaybettik. Müthiş bir tırmanış bu! Bu kadar ağır darbe son yıllarda yaşamamıştık. Önce kulübümüzün hayattaki son kurucusu Av. Fitkret Canlı’yı kaybettik. Neredeyse ömrünün tamamını kulübü için harcayan bir büyük Çınar’ı kaybetmenin acısını atamadan, eski yöneticilerimizden Ömer Koray Yurdaer’in ölüm haberi geldi. Hemen ertesi günü bir başka haberle sarsıldık. Eski yöneticilerimizden Tekin Doygun’da hakkın rahmetine kavuşmuş! Bunların acısını unutmamıştık ki bu kez yine eski yöneticilerimizden Y. Haluk Yarar’ın rahatsızlığını atlatamadığı ve vefat ettiği duyumunu aldık. Sevenleri gün aşarı yollardayız, cenaze cenaze geziyor, acıları paylaşmaya çalışıyoruz. Ama ölüm ortalıkta kol geziyor olmalı ki bir berbat haber de Garipçe’den geldi. Kulüp üyelerinden Behçet Hendem sevdiklerini yalnız bırakarak ebedi hayata göçtü. Bir son olsun demeye fırsat kalmadı. Bu kez eski futbolcumuz Erdoğan Arıca’nın ölüm haberi ile irkildik.

Erdoğan Arıca son yolcumuz oldu. Sevenleri yalnız bırakmadı Erdoğan’ı. Kulüp yöneticileri, sporcu arkadaşları, antrenör/teknik direktör dostları, teşkilat yöneticileri, futbolseverler Levent Camiini doldurmuştu. Erdoğan’ı son yolculuğuna gözyaşları arasında yolcu ettiler. Sahaların kabadayı ruhlu, mert, gözü pek, duygu ve sorumluluk almayı görev bilen futbolcusunu hakkın rahmetine yolcu ederken, sevilmenin, saygı uyandırmanın ve vefalı olmanın ne kadar önemli olduğunu anladık. Allah rahmet eylesin…

Bu büyük kayıpların elbette ki yerleri doldurulamaz ama onların özlediklerini yerine getirebiliriz. Fikret Canlı, Tekin Doygun, Koray Yurdaer, Haluk Yarar ve Erdoğan Arıca ne beklerler? Onların bekledikleri başarısı için yıllarını verdiklerini, başarısını için terin en mukaddesini döktükleri, ihtiyaçlarının giderilmesi için kesesini severek açtıkları Sarıyer Spor kulübünün başarısıdır. Bu, başarı da Sarıyer’in bu hafta oynayacağı  Ad. Demirspor maçını ve sonraki haftalarda oynayacağı maçları kazanarak ligi iyi bir yerde bitirmek olacaktır. Başka ne olabilir ki?

Sarıyer takımı yeni teknik değişiklikle ayrı bir hava yakalamış gibi görünüyor. Geçen hafta strese kurban olarak galibiyeti kaçırdı. Berabere biten bu maç kazanılsaydı, hiçbir korku olmayacak ve takım daha rahat maçlarını oynayacaktı. Bugün öyle değil! Puan durumu itibariyle kritik noktada bulunuyor. Bu yüzden hayli tedirgin bir durum var!

Tanıdığım kadarı ile Sarıyer takımında her an oyunu etkileyecek isimler var. Ethem, Turgay, Sinan, Barış ve Cemre’ye büyük iş düşüyor. Futbol kalitesi inkâr edilemeyecek bir futbolcu olan Cemre’ye iş düşerse, Cemre’de oyuna iyi başlarsa maçın kaderini rahatlıkla değiştirebilir. Sinan ile yan yana oynadıklarında çok başarılı olduklarını gördük, bunu tekrarlayabilirler. Keza, Ethem Bayburt, Turgay Koyuncu, Emre Bayraktarbaşı, Hasan Aydınlı, Barış Bakır normal oyunlarını oynadıklarında Sarıyer, sahasında her takımı yener. Çok büyük yetenek olarak gözüken ancak son bir iki haftadır moralsiz görünen Semih toparlanırsa, Çağrı, Egemen, Hüseyin ve oynatılacak diğer futbolcular hırslarını sahaya yansıtırlarsa Sarıyer’in sahadan galip ayrılması muhakkaktır. Sarıyer takım olarak bunu başaracak güçtedir.

Yeni,  teknik direktör ve antrenörle gelen iyi bir hava, birbirini anlama ve başarılı olma inancını taşıyacak Sarıyerli futbolcuların başarılı olacağından kuşkum yok… Yeter ki kazanma azmi, hırsı ve inancı içinde sahaya çıksınlar ve başaracağız desinler. Başarı; başaracağım diyenlerindir.

İşte ancak bu şekilde, iki hafta içinde kaybettiklerimizin acısını biraz olsun unutur, onlara da gözünüz arkada kalmasın merhum Sarıyerliler diyerek, dualarımızı gönderir, büyük kayıpları kazanca döndürebiliriz.

Başarılar Sarıyer.