Son Dakika Haberler

MİDEDEN KONUŞMALAR!

MİDEDEN KONUŞMALAR!
Okunma : 62 views Yorum Yap

ib_99Nedense konuşması gerekenler, hiç düşünmeden, söylediklerinin nereye gideceğini, rotasının ne olacağını tartmadan konuşup duruyorlar ve devamlı hata yapıyorlar. Ya kendini, ya bulunduğu kurumu ya da ülkesini rezil kepaze ediyorlar.  Bilhassa siyasiler her önüne gelen konu hakkında konuşuyor, fikrini söylüyor, yapabileceklerini anlatıyor daha önemlisi de muhatabı kimse onu yerden yere vuruyor, hatta hakaret ediyor.  Konuşan sadece siyasiler olsa iyi her fırsat bulan konuşuyor. Konuşmalardan seçtiklerimden bir demet yaptım, bakalım neler söylenmiş:

“Ben Atatürk ilke ve devrimlerinin bekçisi değilim, olmakta istemiyorum. Çekçilik dönemi tarihe karıştı. Bilirsiniz eskiden mahallelerde düdükle dolaşan bekçiler vardı. Şimdi mobese kameraları var…”CHP. Milletvekili Sena Kaleli) (Facebook, 16.ll.2014).

Sormak gerekir Sena Kaleli’ye Atatürk’ü koruma yasası kaldırıldı mı? Atatürk’ün kurduğu partide değil misin? Atatürk devrimlerini korumak için Mecliste yemin etmedin mi? Be birader o partide ne işin var?

 

“Atatürk katildir…. Atatürk Dersim’de katliam yaptı. CHP adına söylüyorum ATATÜRK adına özür dileriz.” (Sezgin Tanrıkulu, facebook 16.ll.2014).

CHP Milletvekili olarak CHP ye ve kurucusuna ihanet ancak bu kadar olabilir. Sana CHP adına ya da Atatürk adına özür dileme yetkisini kim verdi? Aslında sizin CHP de bulunmanız talihsizlik…

 

“Zeytinciliği destekleriz…”( Tarım Bakanı Mehdi Eker, facebook 16.11.2014). İlahi Sayın Bakan, siz ki bir çırpıda 6 bin zeytin ağacının kesilmesine ses çıkarmıyorsunuz, yeni yeni HES kurulması, yeni siteler yapılması adına zeytinliklerin kaldırılmasına ses çıkarmıyorsunuz, nasıl destekleyeceksiniz zeytinciliği?

 

“Kadına şiddet erkeğin hakkı….” (Tesettürlü kadın yazar, facebook, 17.11.2014)

İyi ki kadın hakları var da sizi koruyor. Yoksa per perişan olurdunuz.

 

“Amerika’yı Kolomb değil Müslümanlar keşfetti. Küba’ya cami yakışır. İzin versinler biz yapalım…” (Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan, basın 16.11.2014).

Cumhurbaşkanımız hangi dünyada yaşadığının farkında değil galiba… Sanki hala dünyanın öküzün boynuzu üzerinde döndüğünü zannedenlerden! Biraz dikkatli konuşmak, insanı gülünç duruma düşmekten kurtarır ama nerde!

 

“Hüseyin Yezit karşı karşıya geldiğinde bizim tavrımız Yezit’ten yana olur.”

Vah vah vah! İlahi Prof. Dr. AKP Milletvekili Burhan Kuzu! Adama sormazlar mı çocuklarınızdan birinin, erkek çocuğunuz yoksa yeğenlerinizden, kuzenlerinizden birinin adını neden Yezit koymadınız diye? Ama dünya hali! Alevi cemaatten yine de size oy verenler oluyor, garip olan bu!

 

“IŞİD’lı mücahitlerle sevişmek cihattır. Cenneti garantilemektir.” (Esra Elönü, teşhirci iken tesettüre bürünen kadın…

Bu kadar istekliyseniz, kadın halinizle neden katılmıyorsunuz IŞİD’cilere? Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Cennete gitmenin başka yolu yok, cihatçılara bir an evvel ulaşmaya bak!

 

“Türkiye’de yolsuzlukla mücadelede başarı yakalandı.” (M. Ali Şahin, AKP. Milletvekili, 18.11.2014, facebook”.

Sayın M. Ali Şahin, Türk halkını sağır ve kör zannediyor.  Yahu yolsuzlukta dünya ikinciliğini yakalayarak rekorlar kitabına girmek üzereyiz, siz hala neler söylüyorsunuz…  Kaçak Saray, 17 Aralık, 25 Aralık, say da say…. Yapmayın Sayın Şahin, yapmayın, bu milleti de enayi yerine koymayın…

 

“Ergenekon’u başlatan Tuncay Güney için yakalama kararı çıktı”. (Basından).

Baylar atı alan Üsküdar’ı geçmedi mi? Ne kadar da ince eleyip sık dokumuşuz! İlâhi adalet!

 

“Türkiye hiçbir terör örgütüne, hiçbir terör grubuna, şiddet grubuna sınırdan geçme imkânı vermemiştir.” (facebook, 22.11.2014).

Yakalanan TIR’lar kime gidiyordu? TIR’ları yakalayan askerleri, polisler ve savcılar, yer ile yeksan edilmediler mi? Peşmergeleri biz mi gönderdik Suriye’ye…

 

“CHP’ye kalsak Mercedes’e binemezdik. Erdoğan’nın hiç lüksü yok… Şehitler dua edip Allah’a şükredecek…” (Basından, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 17.11.2014).

Maalesef Sayın Adalet Bakanı adaletli konuşmuyor. Aksaray dedikleri Kaçaksaray’da biz mi yaşıyoruz. Acıbadem deki lüks villalarda roman vatandaşlar mı oturuyor.  Sayın bakan siz Cumhurbaşkanına gecekonduyu mu reva görüyorsunuz? Hiç lüksü yok doğrudur: Helikopter, dört uçak, zırhlı arabalar ve 2500 polis koruma…

 

“Tuğce Kazaz canlı yayında namaz kıldı. Yeniden Müslüman olan Kazaz sosyal medyayı salladı.” (Facebook, 22.11.20149.

Demek ki Tuğçe Kazaz ikili oynamayı çok seviyor! Yarın bir gün bakarsınız Davut Yıldızını da taç yapıp başının üzerine alır… Olur ya neden olmasın, önemli olan unutulmamak, şov yapmak, dikkat çekmek!

 

“Beş katlı binada oturuyorum Tayyip Bey istesin 5.kattan aşağıya gözümü kapar atlarım.” (Doç. Dr. Arif Çam, facebook, 22.11.2014).

Doçent yani bilim adamı! Yahu bilim adamı hiç böyle çam devirir mi? Yapmayın, etmeyin, rezil olmayın… Tayyip Bey’in istemesine gerek yok. Hele siz bir isteyin atın kendinizi, bakalım sizi hatırlayacak mı?

 

“Beğendiğim erkekle imam nikâhı yapar birlikte olurum.” (Sibel Üresin, facebook, 22.11.2014).

Demek ki bu güne kadar seçim yapmakta geciktin. Gecikmedim diye düşünüyorsa o zaman yasalardan korktu… Bilmiyor mu ki imam nikâhının hiçbir önemi yok… Taciz denilen elle dokunma, dille söz etme hariç, İstediğini yap, peşinden koşmazlar, malum Zina serbest bırakıldı!

 

“Ş. Akif Doğan İntikam Birimi. PKK Nusaybin’de, meydan bunlara kaldı.”

PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri yol kesiyor, trafik arabalarını durduruyor, ellerinde ağır silahlar kontrol yapıyorlar. Sırtlarında Ş.Akif Doğan İntikam Birimi yazan montlar giymişler. Yahu Türk Polisi nerede, Türk askeri nerede? Ne iş yaparlar? Meydana bölücülere bırakanlar hiç mi vicdan azabı çekmiyor, hiç mi sıkılmıyor?

 

Ne zaman aklımız ayaklarımızda değil, başımızda olur o zaman konuşur ve doğruyu buluruz anlayışında olan biri olarak, haddim olmayarak hatırlatıyorum. Bu halkla dalga geçmeyin, halkı enayi ve aptal yerine koymayın. Onlar olduğu için varsınız, onlar olmasaydı hiçbir kıymeti harbiyeniz de olmazdı!