Son Dakika Haberler

Genç, Kısır Değil, Uçuk Fikirler İle Sarıyer’i Geliştireceğiz.

Genç, Kısır Değil, Uçuk Fikirler İle Sarıyer’i Geliştireceğiz.
Okunma : 102 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Boğaziçi Üniversitesi “Gülümse İstanbul” Platformu tarafından düzenlenen Girişimcilikte Fark Yaratanlar Konferansı’na katıldı. Başkan Genç, konuşmacı olarak katıldığı programda Sarıyer’de yapılan ve yapımı devam eden projelerini anlatan bir sunum yaptı.

Sarıyer ilçe sınırları içinde yer alan bir çok üniversite öğrencisinin yoğun ilgi gösterdiği konferans, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) Mustafa Kemal Atatürk Büyük Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) eski Genel Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve CHP İstanbul eski İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın katıldığı konferansta ilk sözü alan CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken gerçekleştirdiği projelerden bahsetti.

Karayalçın: Yerindelik ilkesine bağlı kalınmalıdır

Kentsel dönüşüm projelerinin şu an tüm belediye başkanlarının birincil görevi olduğunu söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, yerindelik ilkesine bağlı kalınması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Genç’in başarı öyküsü örnek oldu

Karayalçın’ın ardından alkışlarla kürsüye davet edilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’i tanıtan ve kendi başarı öyküsünün anlatıldığı video gösterisinin ardından konuşmasına başladı. 1984 yılında İstanbu’un Büyük Şehir Belediyesi olduğunu ve tüm ilçelere bir miktar verilen arazilerden nasibini alamayan tek ilçe olma talihsizliğiyle yüzleşmelerine rağmen kendi dönemlerinde hayata geçirdikleri Yaşam Evi, Semt Evi, Çocuk Gündüz Bakım Evi, SAGEM gibi bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Genç: Eğitim alanları konusunda çok şanslıyız

Türkiye’nin en büyük üniversitelerinin yer aldığı bir ilçenin belediye başkanı olmasının kendisi için büyük bir şans olduğunu söyleyen Başkan Genç, konferansa katılan öğrencilerden fikir ve önerilerini mutlaka kendisine iletmelerini istedi. İnteraktif bir sunum gerçekleştiren Genç, kısır fikirlerle değil, aksine uçuk fikirlerle Sarıyer’i bambaşka bir ilçe haline getirmek istediklerini söyledi. Sarıyer Kalkınma Eylem Planı’na (SKEP) katkı olarak öğrencilerden fikirlerini birer kağıda not almalarını isteyen Genç, daha sonra kendilerine tek tek söz vererek görüşlerini aldı