Son Dakika Haberler

SARIYER ON KİŞİ. İbrahim BALCI

SARIYER ON KİŞİ. İbrahim BALCI
Okunma : 99 views Yorum Yap

Sarıyer altın kadar kıymetli üç puan alırken çok düşündürdü! Takımın iyi oynaması için on kişi mi kalması lazım! Elbette ki hayır! Böyle bir kural da yok. Ama genellikle böyle oluyor. Sarıyer, güçlü rakibine karşı maça iyi başladı. Son haftalarda alınan kötü sonuçlarla morali hayli bozulan Sarıyerli futbolcuların kötü gidişe bir “dur” diyecekleri inancını taşıdıklarını gördük. Maçtan bir saat önce sahaya çıktılar, fevkalade güzel ısındılar, ön hazırlığı iyi yaptılar. Kenar yönetimle iyi diyalog kurmaları da dikkat çekti!
Efecan’ın cezasının tamamlanması ve takımdaki yerini alması büyük bir moral ve güç oldu takım için. Lacivert-beyazlı ekibin vazgeçilemeyeceklerinden biri olduğunu gösterdi. Sarıyer göz duyurucu bir futbol oynadı. Savunmasını sağlam tuttu, orta alanda yığılmalar zamanında oldu, Sinan Efecan ikilisinin rakip defans üzerine ısrarla gitmeleri oyunu güzelleştirdi. Sarıyer genç bir kadro, daha iyi olmaları için biraz daha birlikte oynamaları gerekir.
Sarıyer maç boyu rakibine gol fırsatı vermedi. Yani rakip forvet Sarıyer kalesini son on dakika hariç zorlamadı. İlk yarıda Efecan’ın nefis ortasına yükselen Sinan’ın şık golü ile 10. dakikada öne geçen Sarıyer bu skoru korumayı bildi. Sarıyer defansında aksamalar olsa da rakibe fırsat vermedi. İlk yarıda Egemen hayli aksadı, orta alanda çok mücadele etmesine rağmen Barış pek işi işler yapamadı.
Sarıyer ikinci yarıda on kişi kaldıktan sonra çok iyi oynamaya başladı. Maçı kazanmaları için futbolcuların iki kişilik oynamaları gerekiyordu, öyle oldu! Efecan iki kişilik, Sinan üç kişilik futbol oynadı. Hasan oyundan çıkana kadar bugüne kadar ki en iyi futbolunu oynadı. Egemen takım on kişi kaldıktan sonra cansiperane bir futbol oynadı. Emre yerine alıştı. Atahan da yorulana kadar iyi görev yaptı ama erken yoruldu. Çok çalışan M. Akif gereksiz yere topa elle müdahale ederek takımını on kişi bıraktı. Semih’in üzerine düşmek gerekir. Mükemmel bir fiziği var, çok hırslı, topa hâkim ne yapacağını da biliyor ama zamanlamada hataları var. Örneğin ikinci yarıda on dakika içinde arka arkaya dört beş pas hatası yaptı ki affedilir değildi. Ama Sadi hoca onu oyunda tutarak ona hem moral ve hem de biraz daha takıma adapte olma şansı tanıdı. İyi de etti. Üzerinde durulması, yani kendisine devamlılık tanınması halinde vazgeçilemeyecek bir adam olabilir.
Ethem ile Sinan’a ayrı paragraf açmak gerekir. Ethem, oyunda olduğu sürece ona gol atmak zor. Yeter ki kendisini arzu dolu şekilde oyuna versin. Bugün o görünümde idi. İlk yarıda çok tehlikeli bir orta, ikinci yarının sonlarında yine çok tehlikeli iki orta, bir frikik ve iki köşe vuruşunda yerinde müdahalelerle kendisini kanıtladı. Sinan’a gelince müthiş mücadele gücü ve azmi ile takımını sırtlayıp taşıyan adamdı. Bu performansını devam ettirmesi halinde takımını üst sıralara taşıması hiç de zor olmaz. Omuzlara alınacak kadar görkemliydi bu maçta! Yapabileceğim tek şey tebrik etmek!
Sadi hoca zamanında ve yerinde oyuncu değişikliği yaptı. Önemli olan topu orta alanda tutmak ve skoru korumak, ani ataklarla da gol bulmaktı. On kişilik Sarıyer üç gol fırsatı da buldu ama değerlendiremedi. Efecan çok mücadele etti, yoruldu ve yıprandı. Keza Hasan da yorgunluk nedeni ile oyundan alında, Barış ise yorgunluktan mı nedir, bir ara ne yaptığını bilemez hale gelince oyundan alındı. Nedense kendisinden çok şeyler beklenen Burak maçın heyecanı içinde boğulup gitti. Ahmet Özsülün’ü tanıyan bir kişi olarak çok ümitliydim. Ama çok şeyler kaybetmiş, yazık. Gökhan Kalkan ise hayli ilerleme kaydetmiş.
Sarıyer’in puan kaybetmeye tahammülü yok. Gelecek hafta BAY. Sonraki haftalarda Sarıyer’in altı maçı daha var bu maçlardan en azından 10-12 puan alması gerekir ki ligin orta sıralarında yer bulabilsin ve tehlikeli bölgenin üzerinde olsun.
Bir hafta daha geride kaldı. Seyirci çok iyi sınav verdi. Şu çöp kutusunu sahaya atan da “Adam” gibi düşünebilseydi de onu atmasaydı, ya da yanındakiler mani olsalardı çok daha iyi olacaktı. Acaba çöp kutusunu sahaya atan gelecek cezayı ödeyecek mi? Elbette ki hayır! O halde niçin kulübüne kötülük yaparsın be adam!
Gençler! “Gençiliğimin ….. koydun“ sözleri yerine; “Gençliğimi tarumar ettin”, ya da “Gençliğimin içine ettin” veya “Gençliğimi perişan ettin” sözlerini kullansanız ne kaybedersiniz?
İbrahim BALCI