Son Dakika Haberler

PKK ile barış, Suriye ile savaş…Mahiye Morgül

PKK ile barış, Suriye ile savaş…Mahiye Morgül
Okunma : 92 views Yorum Yap

mmorReyhanlı ve Hatay halkı Anneler Günü’ne gözyaşları içinde girdi. Analar ağlamasın mış…
Reyhanlı’da 11 Mayıs günü patlayan bombalar, 11 Eylül İkizkulelerin vuruluşunu anımsatıyor. Canlı yayında 2.kulenin vuruluşunu izlettirmişlerdi bize. Kimdi 100 katlı binadan o anı canlı yayın yapabilecek olanlar?
Kamerayı tutan el ile uçağın elektronik kumandasını ikiz kuleye kilitleyen el, aynı merkezden komut almış olmalıydı. Görüntü ile ses uyuşmuyordu; aynı anda duyulması gereken panik sesleri yoktu, daha izlerken bunu söylemiştim. Arkasından Müslüman ülkelere başlatılan 3.Bin Yılın Haçlı Seferine malzeme edildi o saldırı, değil mi?
Şimdi Reyhanlı’da 42 ölüm, 100 yaralı ile sonuçlanan bombalama olayının ipuçlarına bakarak benzer şeyler söylemek mümkün:
“Haçlı seferi devam ederken tıkanan noktaları açıyorlar” diye okumak lazım.
11 Mayıs Reyhanlı katliamının çekimini yapmış birileri ve koymuşlar internete; çekim yapanlar aralarında konuşmak gibi bir gaflete düşmüşler. Bombaların pimine kumanda edenlerin bu çekimi yapanlar olduğunu tahmin etmek zor değil. Bu anı önceden biliyorlar gibi aralarında konuşuyorlar:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y5s32NxnhhY
Gazeteci Hüsnü Mahalli bu çekim sırasında konuşanların muhalif teröristler olduğuna işaret ediyor.
Birkaç gün önce başbakanımız çok ağır sözlü saldırıda bulunmuştu Beşar Esad’a. Hüsnü Mahalli’ye göre tam da muhalefet gruplarıyla hükümet arasında barış görüşmelerinin başladığı bir zamandı. Adeta kendisine öfke duyulmasına zemin yaratıyordu başbakan. Suriye’nin Türkiye’ye saldırması için psikolojik ortam yaratılıyor gibiydi. Suriye yetkilileri de bu tuzağa düşecek kadar saf değildir her halde.
Görünen o ki, NATO müdahalesi için koşullar yaratılıyor. Başbakanımız erken çıkıp Amerika’yı Suriye’ye saldırmaya davet bile etti; bu bir zamanlama hatasıydı. Türkiye’ye yapılacak saldırı NATO ülkesine yapılmış sayılacağı için bize herhangi bir saldırı olmadan önce böyle bir davet tuhaf kaçtı. Ancak, son Amerika görüşmelerinin perde arkasında böyle bir planın olduğu açıkça görülüyor.
Reyhanlı’da analar ağlıyor, babalar ağlıyor, tüm Hatay ağlıyor, Türkiye ağlıyor. Akan Türk kanıdır. Sorumlusu küresel savaş baronları ve yerli ortaklarıdır.
PKK ile barış Suriye ile savaş…
Analar ağlamasın mış…
PKK’yı aklama partisi AKP’nin sözde barış elçileri ev ev dolaşıyorlar. Elçiye zeval olmaz deyip girdikleri evlerden polis nezaretinde çıkartılıyorlar.
Bir yandan da PKK’nın İsviçre hesapları aklanıyor, dikkatinizi çeksin lütfen.
12 Mayıs Pazar, bugün Anneler Gününde yazılacak yazı bu mu olmalıydı?
Reyhanlı ve Hatay halkına, tüm halkımıza geçmiş olsun.
Bombalı katliamda ölen kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.
 
Mahiye Morgül/12.5.2013