Son Dakika Haberler

“-20” (E, Şıkkı) Mustafa Balcı

“-20” (E, Şıkkı) Mustafa Balcı
Okunma : 91 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

Yorgunluk, bedensel yorgunluğu dinlenerek atabiliyorsunuz, lakin beyin yorgunluğu biraz insanın canını sıkıyor. Kafayı toparlamak lazımdı biraz ara vermek zorunda kaldım,kusura bakmazsınız sanırım..
Yazı dizimde gerçek ve duygusal tepkiler aldım.
Biraz çevreyi gözetlemem geriyordu, insanlar neler söylüyor, nasıl bir düşüncedeler, fikir paylaşımları yaptım, siyasi çevrenin yazılara bakışları ve beklentilerini merak ettim,
Herkes siyaset yapıyor ve siyasetin içinde pazarlıklar ve kendilerini gösterebilme telaşındalar, bazıları ben buradayım mesajları veriyor, kendilerini göstermek istiyorlar.
Hatanın adı siyaset olmamalı.
*                 *                *
OLUMSUZ TEPKİLER..
Sosyal paylaşımlarda hırslarına yenik düşen bazı dostlarımız oldu.
Bir dostumuz yazmış.
“BEN DEVRİMCİYİM..biz devrimci olarak siyasi konularda hiçbir şeyi prensip olarak gizlemeyiz ve fikirlerimiz açıkça söyleriz ANCAK örgütsel yönden faaliyetlerimizi ve örgüt içindeki bize inanan arkadaşlarımızı ve örgüt içinde olmayıp bize yardımcı olan şahısları ve grupları açığa vurmaktan kaçınırız ve katiyen lanse etmeyiz etmeyiz .!!”
Bir ablamız ise sitemkar!
“Babanı çok severim, senin o babanın oğlu olduğuna inanmıyorum diyor, bu nasıl bir kin ve nefret,Sakın kaçma, seni görürsem. Utanıyorum senden  !!!”
Bende cevap olarak, polemiklere girmemek için kısa cevaplar yazdım, Lakin “Yönetici” arkadaşımızın benimle konuşmak yerine, sosyal paylaşımda cevap vermesine şaşırdım. beni ne zaman ve nerde bulabileceğini bilmesi gerekirdi, herkesin bildiği yerdeydim. Sarıyer Spor Kulübü Cafeteryası.. Devrimci nasihatler aldım. Yukarıda yazılan yorum gibi!!!
Ablamız ise, sitem ve tehdit içersinde, Çok üzüldüm. Bu yüzden isim vermek zorundayım Zuhal abla..
Cevap olarak ise, Babam mecliste ve partide yaşananlar Sarıyer Kulübünde yaşansaydı hiç kabul etmezdi dedim. Hele ki işin içinde Maddi Suistimaller varsa kesinlikle kabul etmezdi dedim.
Şunu bilmiyorlardı sanırım. Babam dahi olsa sadece gerçekleri yazardı, babamın uslubu şifrelidir. Anlayana söyler ve yazar. Bende hep şifreli yazdığım için, “ Yesinler Senin Şifreni” dediler. Afiyet olsun dedim.
karabatakZuhal abla benden utanıyormuş! Çalandan, Dolandırandan, İhanet edenden utanmıyor, benden utanıyor!! Ben kimseye İhanet etmedim, ne söylüyorsam aynı şekilde yazıyorum. Her zaman dik durmaya çalışıyorum. Kimseye gebe kalmak istemiyorum. Sanırım Zühal abla benim dürüst olmama kızdı. ”Ben o babanın oğluyum” siz onlardan Utanacaksınız.. korkunun ecele faydası yok..
Bu arada bir yazı kaldırmıştım, çok tuaf, o kadar çirkin laflar duydum ki. Arkadaşlarıma söylenen, üzüldüm..Uğraşmayın. baba inananlar beni bilirler..Tekrar yayına koydum! Sarıyer Times yazarlarına da bayağı teklifler geliyor. Ne güzel, bazı insanların değerlerini yeni anladılar sanırım…
OLUMLU TEPKİLER
Birileri konuştular, ben konuştum, çok sert dediler, devam dediler, biraz sakin dediler..
İnsanların ne kadar dolu olduğunu gördüm, herkes içini boşalttı. Tebrik edenler oldu. Meğerse insanlar benim yazmamı bekliyormuş..
Toplantılar yapıldı. Bazılarına ben gittim. Bazılarına gitmedim. Yaşam devam ediyor..yazılar devam ediyor. Haberler gün ve gün tazeleniyor..
Bu arada Örgüt toplantısından kaçtığımı düşünenler olmuş, Gel ulan diyen bile var. Örgüt toplantıları başladığından beri ilk defa gitmedim.. Neden acaba! Siz onu “İlçe temsilcisine” sorabilirdiniz..
Bazı yöneticileri benimle konuştuğu için, beni tanıdıkları için tehdit hastalığı olanlar korkutmuş. İnsanların benimle ne zaman nerede konuştuklarını ve karşılaştıklarını sormuşlar. Üzüldüm,
Arkadaşlar sizin 4,5 kare asınızdan başka hiç dostunuz var mı?
Birileri belge diye tutturdu; Belgeler sende –bende- değil mi? Hesapların dahi nasıl verildiğini cümle alem bilmiyor mu? Daha o kısımlara gelmedim. “İyi şeyler değil bunlar” yazık.. şimdilik “ Meclis” işini halletmemiz lazım..İhanet kısmını yazıyorum..
*                   *              *
Kimi (5) kişi bazıları (7) kişi diyorlar!
Enteresan isimler veriyorlar, bana yazmak düşüyor! Kimseyi kırmadan, üzmeden, beklide gerçekleri sizlere bir hikaye ile anlatmak zorundayım..eski hikayelerim gibi, sanırım o zaman bazı insanlar pek fazla üzülmeyecek, Yaz ama acıtma gibi…
O zaman hikayeye başlıyalım!
CANBERRA’NIN SIRLARI…”( -19 )
Tabiki Milli İçkimiz  Ayran Masada Olacak..
(İsimleri herkes biliyor. Ama kimse bilmiyor, Üç Maymunlar yani)
Mustafa Balcı..