Son Dakika Haberler

Süveyş Kanalı olmasaydı Mısır halkı bunları yaşamazdı.

Süveyş Kanalı olmasaydı Mısır halkı bunları yaşamazdı.
Okunma : 6 views Yorum Yap

Mahiye Morgül
Mahiye Morgül

Ortalık dezenformasyondan geçilmiyor. Üçü doğru beşi yanlış.

Atatürk’ü destekleyen Selanik Yahudilerine öfkelerinden her türlü kirli bilgiyi yayıyorlar. 
Benim fikrim şudur: Mısır’da kapışan iki dev; Paris Yahudi lobisi ile Nevyork Yahudi lobisidir. Süveyş kanalıdır üzerinde kapıştıkları, Hint Okyanusu ve Akdeniz hakimiyeti demektir.
Ayrıca FRANSA, Suriye’nin kendi malı olduğunda ısrarlıdır, orda ABD olsun istemiyor.
İşte yazıyorum:
Nevyork Yahudi lobisiyle Paris Yahudi lobisi Süveyş Kanalı üzerinde pastayı paylaşma savaşı veriyor. İsraildeki koalisyon hükümetinde bizim başbakana laf yetiştiren sözcü Paris Yahudi lobisiyle yakın olan gruptan görünüyor.
Beni ikisi de ilgilendirmiyor. Filistin benim ölçütümdür; Mursi kapattı Filistin yardım tünellerini, Sisi de açmıyor, RTE Mursi’ye “Aç tünelleri” demedi, şimdi de demiyor.
Bu hain ilişkilerde taraf tutmak zorunda değilim, ne haliniz varsa görün diyorum. İkisi de NATO‘cudur. Kendi içinde hegemonya kavgaları var.
Sanki Venedik Yahudi korsanlarına karşı tarihi “kutlu dayanışma” MAZADA gerçekleşiyor gibi, ama yanıltıyorlar, Filistin halkı için değişen bir şey yok. Mustafa Kemal İsrail devletinin kurulmaması için İngiltere’ye karşı Filistin halkına yaklaşmaya çalışırken, Antakya’yı Fransızlardan alırken, yani Filistin uğruna ölüme götürüldü. Bu yüzden Dersim’de isyan çıkarttılar hatta. Bunu bilmeyenler Mısır’da olanları anlayamazlar.
Mısır halkının ZEYNA YA HABİBİ şarkısını kime söylediğini de bilmez onlar.
Bazı kalemlerin Sebataycılara olur olmaz yüklenmeleri de bana diyor ki, ABD Yahudi lobisi AB lobisine kötü çarptı, saldırganlaşacak ve olan bizim “Ön Asyalı” insanımıza olacak.
Türkiye’nin boğazları ne ise Mısır’ın kanalı da odur.
Ufak bir anımsatma; Süveyş Kanalını Osmanlı valileri yaptırdı, Paris borsası destek verdi, ama Londra borsası Paris borsasında hisseleri ele geçirerek kanalın üstüne oturdu. Padişahımız Abdülaziz de bu süreçte Londra’nın hisse senetlerini satın alarak İngiltere’ye destek verdi, yetmedi canını da verdi. 
Şimdiki padişahımız da benzer bir şey yapıyor, korkuyorum tarih bilmediği için çok daha pahalıya mal olacak.
Türk boğazlarını 1936’da Montrö ile güvenceye alan Mustafa Kemal’i sevmediğinden onun yaptığı anlaşmaları delmeyi bir şey zannediyor. Halbuki 1936’da İstanbul’a gelen Kral Edward’ın İsrail devleti kurma fikrine karşı alınmış önlemdi aslında. İsrail devleti kurulursa bunun Karadeniz’e kadar büyüyeceğini biliyordu Atatürk.
Hapisanelerdeki vatansever tutuklu subaylarımızın ve değerli okurlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
Bizi NATO’dan çıkartacak bir Mustafa Kemal Paşa bekliyoruz.
Bizi emperyalist batı Yahudi lobilerinin menfaatleri uğruna birbirimize kırdıracak yöneticiler istemiyoruz, tam bağımsızlık isteyen akıllı devlet adamları ve generaller için dua ediyoruz.
Bu bayramda dileğimiz bu olsun.
Mahiye Morgül 26.8.2013