Son Dakika Haberler

Buruk 19 Mayıs..

Buruk 19 Mayıs..
Okunma : 638 views Yorum Yap

16609_460972090627427_289796994_nHz. Ömer bir mezar kazdırmıştır kendine.. Rivayete göre her gün o mezara girip kendinin öldüğünü ve meleklere hesap vereceğini anımsarmış..

Çalışıyorsunuz, çok yoğunsunuz.. Ama bir Pazar günü izniniz vardır muhakkak.. Bir Pazar günü her hangi bir vakitte bir mezarlığa gidin.. İsimsiz bir mezar bulun zaten mezarlık isimsiz kaynıyor..

Düşünün o mezarda yatan sizin komşunuz.. Ya da çok yakın dostunuz.. Ya da akrabanız.. Ya da kardeşiniz.. Ya da.. Çok sevdiğiniz babanız.. Ya da kendinizi mezarda, oturduğunuz yerde de çocuğunuzun olduğunu düşünün…

Ölüm hak elbette.. Hepimiz bir gün öleceğiz.. Lakin insanların kendileri belirlediği kader olan ölüm var.. Bir de Allah’ın takdir etmiş olduğu fakat insanın da tedbirini almış olduğu kader olan ölüm var..

Bu mezarda ki kardeşiniz, arkadaşınız, akrabanız ya da babanız.. Evine ekmek götürebilmek için bir madene girerek öldü.. Ya da kulağından sorunu olan evladına kulak cihazı alan baba, o cihazın parasını ödeyebilmek için mesai yaparken fazladan.. Canını teslim etti, göz göre göre..

Aslında satırlar sığmaz şu sayfaya.. Lakin ben yazımı kısa tutmak istiyorum.. Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı.. Bugün Atatürk’ün 9. Ordu Müfettişi olarak Anadolu’ya Samsun’dan ayak basması ve Milli Mücadeleyi başlattığı gündür..

Bugün buruk bir 19 Mayıs yaşıyoruz elbette.. Şunu unutmayın.. Bugün Milli Mücadele günüdür.. Milli İradeye darbe vuranlara karşı Milli Mücadele’den yana olma günüdür.. Şimdi 19 Mayıs’ı kutlayabilirsiniz.. 19 Mayıs kutlu olsun…