Son Dakika Haberler

İÇİMİZDEN BİR YAZI, “Sizden Gelenler”

İÇİMİZDEN BİR YAZI, “Sizden Gelenler”
Okunma : 186 views Yorum Yap

sizden-gelenlerSarıyer Times’in takipçilerinden bir okuyucumuzun noktası virgülüne dokunmadan yorum olarak yayınlamadığı, mail olarak gönderdiği iletiyi sizlere noktasına dokunmadan yayınlıyorum.
 
Sayın Mustafa Balcı Sarıyer Tımes”ta yayınlanan  yazınızı okudum. http://sariyertimes.com/operasyonun-mantigi-mustafa-balci/. Bu yazının altına yorum yapmayacağim.
Sadece şu anda Big Brother’in Türkiye”deki tüm iktidar kanadındaki çatışmayı durdurup, kanatları tekrar İsrail”deki  Prens Siyonist Lıeberman’ı istifa ettirdiği gibi birleştirmeye çalıştığını görüyorum. Kendi arka bahçesinde çuvallayan zalim yapıyor bunu.
Şu anda CHP çok kötü yöneticiler elinde. Baykal diktatörü gitti yeniler geldi.
Seçimi, iradeyi ağzına almayanlar. 1977″de AP’den ve Sparta’ lının adamlarından transfer edilen 11 kişinin sonucu ne oldu ?
O CHP ki hem yerel seçimlerde % 41,39 ki Sarıyer”de % 62 idi oy hem de yerel seçimlerde de % 43 e yakın oy almıştı.  Önce yıkılış, sonra darbe.
Şimdi de aynı şeyler oluyor. Yine Sparta”lını adamları doldu.77 öncesi Sparta”lının korudukları, kolladıklarınca yok edilen onca CHP il ve ilçe başkanı, üye ve yöneticisi niye öldüler?
Bunlardan biride Kayseri Develi”de ilçe başkanıyken öldürülen Sarıyer CHP”den İstanbullu’nun babasıydı. Yazık.  Editör notu: (Kürşat, Ahmet, Burak, Babür İstanbullu ailesinin babaları)
Gelelim Sarıyer CHP’ye.
Parti istediği kadar geçerli saysın o ilçe seçimi o anti-demokratik olaylarla yasal değil. Evlere de şenlik. Önceki partilerinin yöneticilerine geçerim Anap’ a ha şantajı yapanlar. Kol başkanı olupta ben olanlardan anlamam partiliyim boynum kıldan ince diyen melul mahsunlar. Ya dışardan Destekçileri ?
Neyse çok saymaya gerek yok.Sarıyer’de CHP ilçesi yok. Sizin söz ettiğiniz ismi de ben getirip göreve taşımadım. 99 seçimlerinde kendi partisi genel seçim oylarında 1. parti olurken 1 ve 2 inci parti adaylarından  % 10 un üzerinde fark yiyen, Ş.Bakırcı görev beklerken atama böyle bir şeydir zaten atanan,  ABD’de master yaptım derken “Abilerim” diye politik söylemlere başlayan garibimi değerli sırasına koyanlar düşünsün ve de onlara yaptıklarını.
Ben her zaman mahalleme güvenirim. Uzun bir mücadeleden geliyoruz. Ş.Genç’te bu mücadelenin önemli önderlerinden. Ama asla miniklerle iş yapılmamalı, asla. Sonu hüsrandır. Burası yine  canla başla çalışacak eminim. Ben hariç. Gölge filanda edecek değilim.
Bu benim bu olayla ilgili son yazım.
Umarım Yıldız’lar, Alp’lerden gelenler ufuktan doğanlar Rumelihisar’lı CHP’lilere omuz verirde üçüncü kez arka arkaya yine seçim alınır. O beğenilmeyen E.İnönü’nün her adayı seçimle belirlenen SHP’si sağda Hacı takımı partisi dışında DYP ve ANAP’ın olduğu solda da Kürt’lerden çok daha fazla oy alan Ecevit’in DSP’sinin  olduğu 89 seçiminde Türkiye Çapında İl genel meclisinde % 28,69 oy almıştı.
Şimdi o olmayan partilerin bir kısmı CHP’ye oy ATIYOR.
YANİ CHP”NİN 2014 TE TÜRKİYE ÇAĞINDA ALACAĞI OYA % 3,4 DAHA KOYUN.
Bakalım % 32 ler yakalanacak mı?
Önce herkes iyi niyetle hareket eden dostunu  sonrada kazık için fırsat kollayanları iyi bilecek. Herkesin yolu açık olsun.Saygılarımlar…
……/ …………..
Adlı okuyucumuzun analizini gerekli gördüğüm için yayınladım. Kendisi ile kesinlikle tanış değilim.. Yapmış olduğu analiz okunmaya değer, herkesin bir nebze olsun ilgilendiren konu olduğundan yayınladım. M.Balcı.
 
Sarıyer Times.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)