Son Dakika Haberler

ŞAMANLAR VE ZERDÜŞTLER SENİ BİTİRİR ERDOĞAN…Ahmet Nesin

ŞAMANLAR VE ZERDÜŞTLER SENİ BİTİRİR ERDOĞAN…Ahmet Nesin
Okunma : 113 views Yorum Yap

anesin_1Kimsenin beklemediği olaylar vardır, bu olayları daha çok filmlerde görürüz yada okuduğumuz kitaplarda… Normal yaşantınızda bütün ülkenin şaşıracağı olay sayısı hem azdır hem de çok ama çok seyrek olur.

Örneğin Türkiye’yi bir değil iki imamın yönetmeye çalışması belki bundan sonra hiç olmayacak bişeydir. Bu dönem bunu yaşıyor, 10 küsur yıldır ABD’deki ve Ankara’daki imamların istekleri doğrultusunda yönetiliyoruz.

Amerika’nın istekleri doğrultusunda İslamizm oynandı Türkiye’nin üzerinde. Eğitimi düşük bir ülkede bu Türkiye uzmanlarına kolay gibi gözüktü, bu çalışmaya çok önceden başlasalar da 12 eylül darbesiyle ve Kenan Evren vasıtasıyla azıttılar. Atatürkçü olduğunu söyleyen Evren hemen hemen her konuşmasında Kur’an’dan ayetler söyledi. Arkasından tarikatçı Turgut Özal geldi…

Sanırım son 10 yıl İslamizm konusuna damgasını vurdu. ABD’nin ve Türkiye’nin siyaset uzmanları bişeyi hesaplayamadılar. Türkiye’de nüfus olarak 2 kalabalık insan topluluğu var: Türkler ve Kürtler… Bu iki topluluğun ortak özelliği İslam öncesi başka dine sahip olmaları, insanın yarattığı bir dine, Şamanizme ve Zerdüştlüğe. Bu iki din de gök tanrı din değil, tanrılarını kendileri belirlemiş. Somut tanrıları var, Allah gibi soyut değil.

Daha önceki yazılarımda da belirttim, Türkiye’de çok ciddi anlamda Deist var, Allaha inanan ama dinle bağlantısı olmayan bir kesim ki bu sayı ciddi boyutta.  Bu kesimin büyük bir çoğunluğu deist olduğunun farkında değil, ya mahalle baskısından yada bilmediğinden bunu açıklayamıyor.

Bugüne değin Müslüman olduğunu sanmış yada mahalle baskısından kafasındakileri açıklayamayan kesim birdenbire ayağa kalktı. Çünkü bu kesime dini kullanarak çok fazla müdahale edildi, o insanların cinselliğine girildi, kaç çocuk yapacağına karışıldı, çocuk yapmasına karışamaz diye düşünürken kürtajı yasaklayarak yatak odasına girdi. Sadece yatak odasına değil, saat 10’dan sonra içki satışını yasaklayarak oturma odasına da girdi.

Kürtler zaten eşit olma inancından dolayı 35 yıldır savaşıyor, ülkeye demokrasi gelmesi uğruna 40 binden fazla can yoldaşını kaybetmiş. Türkler bunu fazla fark etmemiş, devlet onlara terörist dediğinden hep es geçmişler. Ama işin içine din fazla girince ayaklanmışlar. Şimdi bu insanlar birbirlerinin derdini anlamaya başladılar, Gezi’de beraber mücadele ediyorlar, Lice’de olan olayı hemen güdeme getirip Gezi’ye girmek isteyerek Lice’de öldürülen Medeni’ye destek veriyorlar. Önceki gün bütün Türkiye “Gezi” diye bağırırken şimdi “Lice” diye bağırmaya başladı.

Halkın ciddi bir kesimi dinin bu kadarını kaldıramadı. Şimdi düşünme sırası Recep Tayyip Erdoğan’da. Yaklaşık 1 aydır gündem belirleyemeyen bir başbakanımız var artık. Gündemi halk belirledi, finali de onlar yazacak. Bilinmeyen bir yolda Erdoğan, bakalım bunların altından nasıl kalkacak…