Son Dakika Haberler

“AKP Mantığı”Turizm Merkezine Arıtma!!!

“AKP Mantığı”Turizm Merkezine Arıtma!!!
Okunma : 94 views Yorum Yap

Chpsariyer ibbmeclisCHP Sarıyer Büyükşehir meclis üyeleri, Gökhan Zeybek, Mustafa Oktay Aksu, Sevim Yalınkılıç, Ali Rıza Yılmaz, Nizamettin Günel, “Gümüşdere’de yapılması planlanan Arıtma Tesisi ile ilgili İBB Meclisi’nde soru önergesi verdi.

– 2013-2014 İSKİ Yatırım programında Gümüşdere de yapılamsı planlanan Arıtma Tesisinin Turizm merkezi ve tarım alanları olan köyler bölgesinde neden yapılması planlanmıştır diyerek soru önergesi verdi.

CHP Meclis Üyelerinin Vermiş Olduğu Önerge

TURİZM MERKEZİNE ARITMA TESİSİ

Sarıyer’in köyler bölgesinde sıkıntıların yaşanmasına sebep olan arıtma tesisleri, kanalizasyon ve altyapısıyla ilişkin 2015 yılı İSKİ yatırım programında yapmayı düşündüğünüz veya planlamaya ilişkin çalışmalarınızın olup olmadığını merakla bekliyoruz.
2013 ve 2014 yatırım programlarında yer alan ancak başka ilçelere kaydırılan 30 km’lik kanalizasyon ihaleleri neden başka bir yerlere kaydırıldı?
Gümüşdere’de korunması gereken mutlak tarım alanlarını, arıtma tesisi olarak neden planladınız?
İstanbul’un turizm, deniz ve kumsal bakımından en uzun sahiline sahip olan bu bölgemiz, arıtma için neden seçilmiştir?
Arıtma için seçilen yer, geçimini seracılık, turizm ve tarımla sağlayan köylülerimizin geleceklerine yönelik olumsuz bir girişimdir. Arıtma yeri seçiminde yeni gelişmeler var mıdır?
ŞEHRİN MERKEZİNDE ŞEBEKE SUYU YOK
Sarıyer’e yeni bağlanan Ayazağa, Huzur ve Maslak mahallelerinde, hala İSKİ şebeke suyunun bağlı olmadığı sokakların olduğunu biliyor musunuz? Buralarda yaşayan köylülerimiz, en temel ihtiyacı olan içme suyuna ne zaman kavuşacaklardır?
21. yy Türkiye’sinde öngördüğünüz hizmet anlayışı bu mudur, yurdumuza yurtdışından gelen göçmenler ve onlar için kurduğumuz kamplar ve çadır kentlerde dahi içme suyu ve kanalizasyon var iken İstanbul’un göbeğinde Sarıyer’de içme suyu, arıtma ve kanalizasyon sorunlara ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Önergemizin Başkanlık Makamına havalesini arz ederiz.
Saygılarımızla,
Sarıyer Meclis Üyeleri
Gökan Zeybek
Ali Rıza Yılmaz
Nizamettin Günel
Sevim Yalınkılıç
Mustafa Oktay Aksu