Son Dakika Haberler

Eski CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç mezarı başında anıldı

Eski CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç mezarı başında anıldı
Okunma : 254 views Yorum Yap

Ölümünün dördüncü yılındaki eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli milletvekili Kamer Genç, doğum yeri olan Tunceli’nin Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyünde, aile mezarlığında anıldı.

Anma programına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Kadın Kolları, parti üyeleri ve köy halkı da katıldı.

Anma programına katılan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu görüntüleri sosyal medyada paylaşarak, “Siyasetteki ustam, Cumhuriyet sevdalısı Kamer Genç’i ölümünün 4’üncü yıldönümünde Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Ramazan Köyü’ndeki mezarı başında andık. Kamer ağabeyimizi çok özlüyoruz, onu unutmayacağız” dedi.

Anmada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,Haklının ve halkının yanında olmaktan, demokrasi ve adaleti mertçe savunmaktan hiç vazgeçmeyen, değerli abim Kamer Genç’i vefatının 4.yılında Tunceli’deki mezarı başında andık” ifadelerini kullandı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse, anma programında yaptığı konuşmada, “Kamer abimiz, o bizim ışığımız. O bizim yolumuzu aydınlatan ışık. Işığı var olsun. Mekanı cennet olsun” dedi.