Son Dakika Haberler

İstanbul’a Giriş – Çıkış Durdu

İstanbul’a Giriş – Çıkış Durdu
Okunma : 554 views Yorum Yap

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı kentte kaosa neden oldu. İstanbul’a giriş- çıkışlar durdu. Bazı ana arterlerde trafik durma noktasına gelirken özellikle ara cadde ve sokaklarda kar birikintileri nedeniyle araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Beylikdüzü – Büyükçekmece arasındaki E-5 Karayolu trafiğe kapandı. Çok sayıda araç trafikte kaldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentteki hava durumuna ilişkin açıklamada bulunarak İstanbulluları ani şekilde görülen baskın kar yağışlarına karşı uyardı. İmamoğlu “Meteorolojinin uyarılarına göre her an baskın yağışlar bizimle olacak. Bu hafta boyunca soğuk hava dalgası devam edecek” dedi.

Kentte araçların trafiğe çıkartılmaması sebebiyle toplu ulaşım araçlarında yoğunluk yaşanıyor.

İstanbul’da etkili olan kar yağışı sebebiyle metro seferlerinin gece saat 02.00’ye kadar devam etmesine karar verildi. Metro İstanbul’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı nedeniyle seferlerimiz 02.00’ye kadar uzatılmıştır.M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M9 metro ve F1 füniküler hatlarımızda 30 dakika, T1, T4 tramvay hatlarımızda 15 dakika, T5 hattımızda 20 dakika aralıklarla seferlerimiz devam edecektir” denildi.

Trakya ve Anadolu’dan İstanbul’a girişler durduruldu

İstanbul Valisi Yerlikaya’ysa yoğun kar yağışı nedeniyle ikinci bir duyuruya kadar Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların girişine izin verilmeyeceğini duyurdu. Yerlikaya yasağa rağmen motokurye çalıştıran işletmelerin de bildirilmesi çağrısında bulundu. Vali Yerlikaya “Az sayıdaki işletme sadece motokuryelerin değil hemşehrilerimizin de canını hiçe sayıyor. Yasağa rağmen motokurye çalıştıran iş yerlerini lütfen Telefon 112 Acil Çağrı Merkezine bildirin. Gereken cezai işlemleri uygulayalım” paylaşımı yaptı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)