Son Dakika Haberler

Kayak merkezleri açıldı:

Kayak merkezleri açıldı:
Okunma : 21.730 views Yorum Yap

Sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonlarında kayak merkezleri önce sadece yabancı turistlere sonra otellerde konaklayan herkese açıldı. Ancak tepkiler büyüyünce yılbaşı tatili öncesinde kayak merkezleri hafta sonları kapatıldı. Şimdi yine en başa dönüldü ve bu hafta sonundan itibaren otellerde kalan, tur satın alan yerli ve yabancı sporculara kayak merkezleri hizmet verdi.

Sezona başlar başlamaz pandemi sınırlandırmalarıyla karşılaşan kayak merkezi işletmeleri ve otel yöneticileri, bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmuş ve sadece yabancı turistlere hizmet vermek yerine otellerde kalan herkesin yasaklardan muaf tutulması talep etmişlerdi. Hafta sonu kısıtlamaları başladığından beri kayak yapabilen yabancı turistlere, yerli turistler de eklenmişti. Ancak kayak merkezi tesislerinde otellerde kalanlar ya da tur paketi satın alanlar bu kapsamdaydı. Bir hafta böyle bir serbestlikle geçince tepkiler büyüdü ve bir sonraki hafta Cuma gece yarısı tesisler herkese kapatıldı. Bu sefer yasağı son anda öğrenen ve otellerde mahsur kalanlardaydı tepki sırası… Yılbaşı yasaklarında da açılmayan kayak merkezleri bu hafta itibariyle yine otel ve tur müşterilerine serbest…

Bu imkândan faydalanabilen tatilciler, kayak merkezlerine akın etti. Yeni bir genelge ile son anda yasak gelmezse doluluk oranlarının özellikle okul yarı yıl tatilinde yüzde 100’e ulaşması bekleniyor. Şimdilik Kayseri Erciyes, Erzurum Palandöken, Kars Sarıkamış, Bursa Uludağ ve Bolu Kartalkaya gibi kar kalınlığı yeterli seviyede olan kayak merkezleri hizmet veriyor. Isparta Davraz, Denizli Nikfer, Antalya Saklıkent, Kastamonu Ilgaz ve Kocaeli Kartepe tesisleri için herkes kar yağışının devam etmesini bekliyor.

Serpil Kurtayyazar@gazeteduvar.com.tr

Açık olan kayak tesislerinin canlı yayın linkleri:

Erciyes Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)