Son Dakika Haberler

Ukraynalı turist atağı

Ukraynalı turist atağı
Okunma : 7.777 views Yorum Yap

Ukraynalı turist atağı, Ukrayna’nın Truskavets Belediyesi ve Kemer Belediyesi ortak turizm projelerini , hayata geçirmek için anlaştı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığındaki heyet, bu hafta Ukrayna’nın Karpatlar bölgesinde yer alan Truskavets’e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ukrayna’daki Truskavets ile Antalya’nın Kemer ilçesi belediye başkanları, Lviv bölgesine yabancı misafir akışını artırmak için turizm de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda iş birliğini güçlendirecek bir toplantı yaptı.

Truskavets Kent Konseyi Facebook’ta yayınladığı mesajla, 26 Ocak’ta Truskavets’te gerçekleşen iki şehrin belediye başkanları toplantısının ayrıntılarına yer verdi.

“ORTAKLIK VE İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI”

Ukrhaber’in aktardığı habere göre Truskavets Belediye Başkanı Andrey Kulçinskiy Türk heyetiyle yaptığı görüşmede “İş birliğimizin gerçekten iyi sonuçlar alacağına inanıyorum, bunlardan biri turist akışının canlanması; Lviv bölgesine ve özellikle Türkiye’den Truskavets’e gelecek turist sayısını artıracak. Kemer ve Truskavets arasındaki iş birliği, şu anda

Ukrayna Tatil Köyleri Derneği Başkanı olan Yuri Kotik’in girişimiyle 2019 yılında başlatıldı. Aralık 2019’da Kemer’den bir heyet Truskavets’i ziyaret etti, ancak koronavirüs pandemisinin başlaması nedeniyle ikili ilişkilerin hızı biraz yavaşladı. 19 Ekim 2021’de Kemer Belediyesi’nde iki şehrimiz arasında ortaklık ve iş birliği anlaşması imzaladık” dedi.

Ukraynalı turist atağı

UKRAYNA – TÜRKİYE – AZERBAYCAN ORTAK MEDİKAL VE TURİZM FORUMU

Truskavets ve Kemer arasındaki iş birliğini derinleştirme planları arasında Ukrayna-Türkiye-Azerbaycan ortak medikal ve turizm forumu düzenlenmesi, Türkiye’den Lviv’e turist akışını artırmak için Türk Hava Yolları ile iş birliğinin genişletilmesi, çeşitli alanlarda deneyim alışverişi ve ortak projeler yer alıyor.

TRUSKAVETS HALKINA ÇAĞRI

Necati Topaloğlu, Truskavets halkını tatillerini güneşin, dağların ve suyun birleştiği Kemer’de geçirmeye çağırdı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığındaki Türk heyeti, Kemer Belediye Meclis üyeleri ve Kemer Oteller Birliği temsilcilerinden oluşmaktadır.

2008 yılından bu yana Odesa bölgesindeki Yujniy ile kardeş şehirdir. Eylül 2018’de, Güney’deki iki şehrin kardeşliğinin bir işareti olarak bir Türk meydanı açıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)