Son Dakika Haberler

Adaylığım Kesin, Yalçın Bayer'e Kapak olsun

Adaylığım Kesin, Yalçın Bayer'e Kapak olsun
Okunma : 156 views Yorum Yap

Selami ÖztürkCHP Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk aday tanıtım toplantısına neden katılmadığını açıkladı.
Etik olarak mevcut belediye başkanlarının zaten görevde olduklarından gelecek projelerini değil, yaptıkları hizmetleri anlatmaları gerekiyor, ancak Diğer aday adayları ile mevcut adayların yapmış oldukları açıklamalar ve genel merkezin her ne kadar kimse mevcut belediye başkan adaylarımız hakkında konuşmayacak,yoksa adaylıklarını iptal ederim diyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunu dinlemeyiz yinde aday adayları mevcutlar hakkında konuşmaya devam ediyor.
CHP nin tüm aday adayları mevcut belediye başkanları hakkında konuşmaları onlara ucuz siyasette pirim kazandırmayacağını bilmeleri gerekiyor.
Mevcut Belediye Başkanlarının her zaman karşısında olan Hürriyet Yazarı CHP yakınlığı ile bilinen Yalçın Bayer yine ortalığı karıştıracak yazı kaleme aldı.
Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer, bugünkü köşesinde Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün dün yapılan aday tanıtım toplantısına katılmamasını eleştirdi. Yalçın Bayer, “Selami Öztürk, örgütü ciddiye almıyor” eleştirisinde bulundu. Öztürk ise twitter’dan Yalçın Bayer’e mesaj yolladı. Öztürk, “Ben projelerimi daha önce ilçe örgütüne anlatmıştım, o yüzden katılmadım” dedi.
Öztürk’ün aday tanıtım toplantısına gitmemesinin ardında şu gerekçe var:
Selami Öztürk, birkaç gün önce belediye meclisinin onbir üyesi ile Büyük Kulüp’te bir araya geldi. Öztürk, kendisine yakın 11 meclis üyesine şunu anlattı:
“Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ABD’den dönerken, bir gazeteci arkadaşım aradı ve benim için randevu aldığını söyledi. Havaalanına da kırk dakika önce gitmemi istedi. Havalimanına gittim, sayın genel başkan ile görüştük. Benim işim tamam. Aday benim… Ancak bunu bir yerde anlatmayın, sonra dedikodu çıkarırlar, Selami Öztürk işini yine halletti derler…”
Yılların Kadıköy belediye başkanı Selami Öztürk, yine adaylığının açıklanacağını kesin olduğu tahmin ediliyor. CHP Beldiye Başkanlarından Rant sağlamaya çalışan siyasiler yine pazara çıkmış durumda..Hayırlı işler…