Son Dakika Haberler

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİ – KAMUCU BİR ANLAYIŞ

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİ – KAMUCU BİR ANLAYIŞ
Okunma : 2.211 views Yorum Yap

CHP.PM.İstanbul Millet Vekili Gökan Zeybek Zekeriyaköy 1. Cadde üzerinde yol çalışmalarını yerinde inceledi. CHP Grup Başkan Vekili İBB Meclis Üyesi Nizamettin Günel, İBB Meclis Üyeleri Av. Melendiz Dalyan İzgi, Görkem Kurşun, Sarıyer Meclis Üyesi Meltem Pir ve İSKİ Yol Bakım Müdürü, İSKİ Avrupa Yol Bakım Müdürü ve teknik heyetle birlikte yol üzerinde yapılan çalışmaları denetledi, yerinde incelemelerde bulundu.

GECE,GÜNDÜZ HUMMALI ÇALIŞMA VAR

CHP. PM. MV Gökan Zeybek : Sarıyer’in en kanayan yaralarından bir tenesi Zekeriyaköy – Uskumruköy 1.cadde yol inşaat çalışmasının Uskumruköy kavşak bölgesinde. 2014 yılında çalışmalarda başlamış – 2019 yılına kadar çalışılmış ve yarım bırakılmış, ödeneksizlik ve beceriksizlikten Sarıyer halkına zulum etmek için, Zekeriyaköy, Uskumruköy halkına eziyet çektirmek için önceki iktidar döneminde yarım bırakılmış bu yolun sayın Imamoğlu göreve geldikten sonra. 1 caddenin 1 şeridini geliş ve gidiş olarak açtı. Şimdi arkadaşlarımız bir kaç ayda bitirerek burayı yaklaşık varyant dan Uskumruköy kavşağına kadar 3 km.’den fazla olan bir bölgede hem Zekeriyaköy, Uskumruköy kavşağını yaya yoları ile birlikte, gerçekten dünya standartında, ulaşım standartları ölçeğinde bir yolu gerçekleştiriyoruz. Sarıyer Belediyesi fen işleri ekipleri ile birlikte burada geceli gündüzlü bir çalışma var.

ÖDENEN VERGİLER KAMUNUN İHTİYACINA KULLANILIYOR

İnsanların ödediği vergiler, gerçekten kamunun ihtiyacına, halkın sorunlarını gidermek için yapıldığında bu tür yatırımların bitebildiğini gösteriyoruz. Sadece bu değil. Sarıyer’de hem alt yapı yatırımları, İSKİ’nin alt yapı yatırımları, kaldırım ve asfalt çalışmaları, yapılmamış olan, açılmamış olan imar yollarının açılması ile ilgili pek çok çalışma beraberce yürüyor, Sarıyer ilçemiz tıpkı 39 ilçemiz gibi kendisine hak ettiği, bütçe olanakları içinde kendisini hakkı olan hizmetleri sayın Imamoğlu ve ekibi sayesinde alıyor. Burada İBB Meclis üyelerimize İSKİ’nin çalışanlarına, tüm Büyükşehir ekibine teşekkür ediyorum.

 

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİ – KAMUCU BİR ANLAYIŞ

Sihirli el değdi Sarıyer şantiye alanına döndü: Millet Vekili Gökhan Zeybek “Kurumlar arası işbirliği”, Başkan Şükrü Genç , İB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB Meclis Üyeleri arasında koordinasyon ve kamunun kaynakları, kamucu bir anlayışla kullanıldığında bütün problemler çözülüyor dedi.

Millet Vekili Gökhan Zeybek: Burada Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç ve Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın İmamoğlu arasında, Sarıyer İBB meclis üyelerimiz arasında bir “koordinasyonda var” bunuda görmek gerekir. “Kurumlar arasında iş birliği sağlandığında, halkın soruları öncelikli haline getirildiğinde, kamunun kaynakları, kamucu bir anlayışla toplumdan yana kullanıldığında” burası gibi. Maden, Sarıyer Merkez arıtma, yağmur suyu problemi çözüldü.”

KÖYLER BÖLGESİ ARITMA TESİSİ 2021’DE BAŞLAYACAK

Ayazağa mahallesinin bütün asfalt problemleri çözülüyor, Yıllardır yapılmayan araba yolu baştan sona bitti. Baltalimanı FSM’de ciddi alt yapı çalışmaları yapıldı.İstanbul’un en büyük arıtma tesisi Baltalimanı’nda nerede ise Haziran-Temmuz ayında biterek bütün bu bölgenin arıtmaları yapılacak, Bir müjdeyide vermek istiyorum. İçinde bulunduğumuz Zekeriyaköy – Uskumruköy, Demirciköy, Kilyos, mahallelerimizin halen burada kanalizasyonlarımız foseptiklere akıyor. Bunlarında 2021 yılında arıtma tesisi başlayacak en azından bölgenin özellikle Acarlar Bölgesi Kasap çayırı sitelerimizin göle akan atık suları ile de problemleri çok yakın zamanda bitmiş olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)