Son Dakika Haberler

Sel Gittiğinde Kalan Kumlarız

Sel Gittiğinde Kalan Kumlarız
Okunma : 119 views Yorum Yap

yagmur_11

Merhaba,

Boğaz’ın bu güzide ilçesinden biraz sıyrılmak, farklı soluk almak için bir ayrılık yaşadım bu diyarlardan. Olmadı, yapamadım.

Kürkçü dükkanına geri döndüm deyim yerindeyse ..

Döndüğüm de bıraktığım gibi bulmadım fakat buraları.. 2009 yılında kazanılan Belediye yapısıyla bugünü karşılaştırdım mesela..

Kimliğimi hiç saklamadığım, üyesi Olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer  Örgütünü karşılaştırdım.

Herşeyiyle oturmuş bir Belediye yapılanması ve fakat hala kişisel hırsların etkisinde kalan bir ilçe gördüm. Üzüldüm!

2014 yerel Seçimlerinde naçizane, İstanbul’un çeperlerinde çalışmış bir genç olarak gördüğüm tablodan üzüntü duydum.

Seçim sonrası Yaşanacak olan kaos geldi aklıma.. Kongre takvimi, delege ağaları, ittifaklar! Aman Tanrı’m, ne zor bu konulara dışarıdan bakmak!

Tam umutsuzluğa kapılmışken “Yaşar Kemal Kültür Merkezi” çıktı karşıma, gezdim biraz. Ne büyük emek , ne değerli bir isim.. Yeniden sokaklar da gezmeye başladım, insanlarla sohbet etmeye.

Parti bayrağımızı 2014 seçimin de tekrar göndere çeken Şükrü Başkanın dedikodusunu yaptık mesela sokaklar da. Ne güzel mutluluktur , o göz parıldamaları.. çayını içtiğimiz insanların dertlerini dinledik. Belki ufakta olsa bir yardımımız olabilir diye. Ve bütün bunlar yaşanırken en güzeli ” kime ne zaman istersek ulaşabildik.” Sevgili Tezcan Çayoğlu artık telefonlarımı efendim yağmur değil de , yine ne var yağmur diye açacak diye çok korktum 🙂 kiminin oğlu/kızı evlenecekti, yer bulduk, kiminin özel bakıma ihtiyacı vardı yönlendirildik , kiminin cenazesi bıla bıla bıla.. Fakat bir kez olsun ; o telefonlar yüzümüze kapanmadı, bir kez olsun mahçup edilmedik.Ama bunu yaparken bir kare fotoğraf alıp, bak çalışıyorum ben deme gereği hissetmedik ,Ne tuhaf değil mi ?

Çünkü bizler asıl olanlarız, sel gittiğin de kalan kumlarız.

Bir bütünün parçası olmaktan gurur duyuyorum ama kendini bunlardan üstün görenleri esefle kınıyorum. Kişilerin geçici kurumların kalıcı olduğunu bir kez daha hatırlatıp, insanların içinde öncelikle ahde vefa duygusunun ağır olmasını umuyorum.

Dilerim 8 Haziran Sabahı ; Güzel, aydınlık, özgür bir haftaya başlayalım..

Yağmur Eftalya Şakar