Son Dakika Haberler
“width=“1080

Kaybeden Gençlere. Mustafa Balcı

Kaybeden Gençlere. Mustafa Balcı
Okunma : 6.053 views Yorum Yap

Bir anne, bir baba çocuklarına umudu aşılıyor….

Birgün Kaybedersin…

Kaybettiğini sanırsın, yıkılırsın, zor toparlasın kendini, hesap kitap yapmışındır, nerede hata yaptım diye düşünürsün.

Hiç bir zaman, o an yaptığın hesaplar bir birini tutmaz. Öğrenilmiş çaresizliğin esirisindir, Atalet ve ataerkil hayal gücü beyninin içini kemirir. Sebep ve sonuç ilişkisini ararsın. Kendince nedenlerin ve doğruların farklıdır. Hep sen haklısındır.

Neden kaybettiğini düşünürsün. Çözümü bulursun. Beyninde neden kaybettiğinin gerçeklerini sıralarsın. Lakin itiraf edemezsin. İçinizde suçluyu ararken suçluluk duygusuna kapılarsınız.

İçinizde büyütürsünüz.

Doğruyu ve hatayı çözmüş olsan dahi bunu kendin kabul edemezsin. Kendine anlatamazsın derdini, çözüm tektir.

Aynaya bakacaksın…

Konuş onunla. Aynaya bakanlar, her zaman doğruyu itiraf ederler, hataları ile yüzleşenler mutlaka bir çıkış yolu bulmuşlardır.

KAYBETMEK BAZEN KAZANCIN HABERCİSİDİR

Kendini çukurda görürsün, en dipte. İşte o zaman zıplama zamanın gelmiş demektir. Yükseklere çıkmaya başladığınızda aşağıda kimlerin kaldığını hiç merak etmeyin. Sizi eleştirenler tecrübeli siyaset ustalarıdır, bırakın eleştirsinler.  mutlaka ardınızdan bakacaklardır.

Konu “Kaybeden Gençler“ olunca, aslında “neyi kazandıklarının farkında oldular mı?“ Merak içindeyim.

KAYBEDEN GENÇLERE

Tarih.13/12/2015 yer: Büyükdere Bosfor Restaurant. CHP Sarıyer Gençlik Kolları Genel Kurulu.

Ogün kazananlar, bugün tarihe bakarsak bir çoğu siyasi kazanımlarını iş ve çalışma koşullarında değerlendirdiğini görmekteyiz. Yaşam mücadelesine adım attılar.

Bu onurlu mücadelede gençlerin, gelecek arayışlarında iş önceliklilerle, siyaset öncelikleri arasında hedef farklılıkları görüyoruz.

NE BÜYÜK TESADÜFMÜŞ “HEPSİ BİRARADA”

Bugün “Kaybeden Gençler’in” siyasi kazanımlarına baktığımızda, “Kaybetmek bazen kazanmaktır” sözcüğünde oldu gibi doğru adımlar atıldığına şahit oluyoruz.

Başkan adayı, Volkan Yıldız, İl delegesi. “Kurultay Delegesi”

Kongrenin Divan Katibi, Görkem Kurşun. “İBB Meclis Üyesi”

Melendiz Dalyan İzgi, “ İBB Meclis Üyesi, İBB Grup Yönetimi”

Orçun Koçyiğit, İnanç Günindi, Uygar Bayraktar, Erce Hanağası, Mustafa Kemal Çeber, “İlçe Yönetim Kurulu” Üyesi.

Dilara Aydın “Kadın Kolları Yöneticisi”,

Zübeyde Esra Özcan “İl Delegesi”

Azmi Mertcan Uluevli “İl Delegesi”

O günün Gençlik Kolu Başkan Adayı Volkan Yıldız ve ekip arkadaşlarının vermiş olduğu siyasi mücadele bugün hedefine ulaştı. Yaşamlarını siyaset arenasında yeni bir mücadeleye başlamak için alanlara çıktılar.

“Yolumuz uzun gençliğimiz var”

GENÇLER GELİYOR

Sarıyer’de “Yeni Siyaset” gençlerle şekillenecek,

CHP’de değişim ve dönüşüm umudunu verecek, Var olanı savunan ve onunla yetinen değil, onu daha iyiye, daha güzele doğru değiştiren, dönüştüren bir anlayış sergileyecekler.

Teknolojiyle barışık, Sosyal medyayı iyi ve olumlu kullanan, Bilişimi en iyi şekilde değerlendiren, doğru analiz ve verilerle, AR-GE odaklı projeleri hayata geçiren, Halkın beklentilerine, taleplerine yanıt veren, dinamik ve üretken, CHP’nin “Yeni Siyaset” projesi gençlerle “Hedef İktidar” mücadelesi başarılacaktır.

Dedelerin, Babaların, Amcaların zamanı geçti.

Torunlarınıza. Çocuklarınıza. Yeğenlerinize yol açın,

Serbest bırakın gençleri, engellemeyin, güvenin, abileri, ablaları  ve arkadaşları ile mücadeleye sizin bırakacağınız yerden devam etsinler.

2015 yılının kaybeden gençleri Volkan Yıldız başkanlığında ekibin bugün siyasi arenada yer aldıklarını. gelecekteki gençlerinde bu onurlu mücadelede yer alacakları umudu ile..

Yolunuz Açık Olsun..

Unutmayın: Kazanmak bazende kaybetmektir.

Mustafa Balcı

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)