Son Dakika Haberler

Çocuklar hergünü bayram gibi yaşasın

Çocuklar hergünü bayram gibi yaşasın
Okunma : Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, 23 Nisan’ın egemenliğin millet iradesine bırakıldığı tarihinin önemli dönüm noktası olduğuna vurgu yaparak, çocukların her günü bayram gibi yaşayacağı bir Türkiye inşa etmek için çalıştıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılını yayınladığı mesajla kutladı.

23 Nisan’ın Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği tarihi bir gün olduğunu ifade eden Başkan Curoğlu, “Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de açıldı. Türk Milleti, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu ilan etti. Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etti. Tüm dünyada savaşların sona erdiği, çocukların her günü bayram gibi yaşadığı bir Türkiye ve dünya en büyük temennimiz. Tüm çocuklarımızın bayramı kutlu olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)