Son Dakika Haberler

Uçurtma Uçar, Uçak Uçmaz…Bülent ESİNOĞLU

Uçurtma Uçar, Uçak Uçmaz…Bülent ESİNOĞLU
Okunma : 79 views Yorum Yap

Dünya medyası emperyalizmin elinde olduğu için, doğru haberi ancak birkaç gün sonra öğrenebiliyoruz. O da özel gayret sarf edip, başka ülkelerin medyasındaki muhalif makaleleri ve haberleri araştırarak.

Doğu Akdeniz’de, İran’da ve Suriye’de yaşanan örtülü savaş bilgileri, Amerikan ve İngiliz gizli servislerinin haberi olduğu için, hep bir yönlendirme ve bir karartma oluyor.

Son Halep’te yaşananların, ne olduğunu ancak yeni öğrenebiliyoruz. Halkımız beklide hiç öğrenemeyecek. CIA’nin verdiği ilk bilgiyi doğru kabul edip gidecek.

Ne demişti BBC?

Halep’te Esad cami bombaladı, 30 kişi öldü.

Bu yalanın aynısını Kaddafi’nin katledilmesi sürecinde de kullandılar. Mübarekler başka yalan bilmiyorlar galiba! Türkiye’deki gladyo da, darbe yapacak subayların cami bombalayacağını iddia etmişlerdi. Minareler psikolojik savaşın kalkanı gibi.

Kaddafi için söyledikleri yalanı tüm dünyaya yutturmuşlardı. Bu kez olmuyor. Bir yalan söylüyorlar, birkaç gün sonra yalan olduğu ortaya çıkıyor.

Neden?

Çünkü Kaddafi’nin uçakları uçamıyordu. Daha da kötüsü, uçaksavar sistemleri yoktu. NATO uçakları Libya Hava sahasında istediği gibi nokta bombalamalar yapabildi.

Suriye’de uçaksavarlar var. Hatta eğer konuşulanlar ve söylenenler doğruysa, uçağın bilgisayarına girerek, komutu pilottan alıp, uçağı yere çakan siteme de sahip. Düşen uçağımızın, bu silahla düşürüldüğü sosyal medyada yazılıp çiziliyor.

Hatta bir Rus hava subayı, Suriye’de dolaşan F-16 Türk uçakları için “Lunaparkta dolaşan ördeklere benziyorlardı” diyor. Demek ki F-16’larda oralarda uçmuş.

Amerika’nın, Suriye’deki Rus elektroniğini, düşen uçağımızla test etmesinden sonra, NATO,  Suriye’de ancak uçurtma uçuruyor.

Yoksa çoktan, NATO uçakları El Kaide’nin ve Müslüman Kardeşlerin, sıkıştığı yerde, imdadına yetişirdi.

Uçakların uçamayacağını varsayan, Amerikancı yorumcular, Suriye rejiminin, bir yıl daha iktidarda kalabileceğini söylüyorlar.

Erdoğan, ilk Suriye öngörülerinde, Esad üç ay dayanamaz demişti. 17 ay oldu. Erdoğan’ın koltuğu sallanmaya başladı.17 ay sonra, belki Erdoğan’ı hiç konuşmayız.

Tahminimiz odur ki; Irak takvimi ile geldiler, Suriye takvimi ile gideceklerdir.

Erdoğan hapse attırdığı Silivri ve Hasdal subaylarını çok arayacaktır. Onlar etkin olsalardı, bu kadar çok Amerikancılığı yapamayacağından, bu kötü günlere gelmezdi.

25.7.2012, bulentesinoglu@gmail.com