Son Dakika Haberler

OLURLAR MANİFESTOSU. Burak Özbakır

OLURLAR MANİFESTOSU. Burak Özbakır
Okunma : 103 views Yorum Yap

SİYASET:

Bir şekilde içinde yer almadığınız, bilinçli bir oyunla apolitize edildiğiniz için, dünya günden güne daha yaşanılmaz bir yer oluyor, farkında değilmisiniz? Aktif olarak içinde yer almasanız da, kendi geleceğinizle ilgili bir fikrinizin olmaması, sizinle aynı fikirleri paylaşan insanlarla bir arada eyleme geçememenizden utanmıyormusunuz? Facebookta, twitter da paylaştıklarınızla bile siyaset yapabilir, en azından olanlara ne tür tepkiler verdiğinizi bildirip, daha ölmediğinizi söyleyip, söylettirebilirsiniz. Hareketlenin.

TARİKAT:

İçi çok boşaltılmış ve yanlış yollara saptırılmış bir kelimedir. Tarikat Allaha varan yol demektir ve başka bir dine mensup olmanız, ateist, deist olmanız, sadece bilime inanmanız, sadece kendinize inanmanız bir yolunuz olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu dünyada yaşayan, yaşamış kaç tane insan varsa o kadar tarikat vardır. Farkına varın.

MÜZİK:

O kadar yaşıyor, o kadar dertlerle çarpışıyor, gülüyor, ağlıyor, kendinizce bu hayata bir anlam katıyorsunuz. Düştüğünüz oluyor, kalktığınız oluyor. Herşeyi çok net hatırladığınız, bazense unuttuğunuz, unutmak istediğiniz, sızdığınız oluyor. Çıplak ayaklarla kumsallara, topraklara bastığınız, kendinizi bulduğunuz, şöyle bir maziyi hatırlayıp yadettiğiniz, of çektiğiniz oluyor. Kaderinize gülümsediğiniz, kaderinize küstüğünüz oluyor. Tam ne yaşadığınızı dillendirmek istediğinizde, bir aşığın dizeleriyle, bir müzisyenin melodileriyle duygularınızı dillendirdiği, zülfiyarinizi ellediği olmuyor mu? Ne garip.

SANAT:

Bir çiçeğe, bir böceğe, hayvana, eşyaya, doğaya, günlük hengameniz içerisinde size zul gelen, size angarya gelen birçok olaya, tarihe, coğrafyaya, bilime bakıyor ve hiç ehemniyet vermeden üzerine basıp geçiyorsunuz. Siz bu vurdumduymazlıktayken, sanatçı dediğiniz size basit gelen bu olgulardan, olaylardan fikir akımları, öyküler, senfoniler, sanat akımları, resimler, heykeller, görsel efektler, müzikler…. vs çıkarıp, dünyayı olduğu noktadan bir adım ileriye götürmek için kendini paralıyor ve siz bu eserleri görmeye tenezzül bile etmiyormusunuz? Ne garip

SPOR:

Doğumunuzdan ölümünüze kadar kurtulamayacaksınız vücudunuzdan. Vücudunuza ihanet ettiğiniz her anı, vücudunuz burnunuzdan getirecek fitil fitil. Yaptığınız her yatırımda sağlık olarak, mutlu bir hayat olarak karşılık bulacak. Sağlam kafa, sağlam vücudda bulunur. Uyanın.

GÜLMEK:

Birisine gülmek verilebilecek en güzel sadakayken, gülmek sizi bu kadar motive edebilirken, gülmek hayata 1-0 önde başlamak derken, niyedir gülmemek?

DERDE DERMAN OLMAK:

Nasıl ki hayat sizi düşürdüğünde aileniz, dostlarınız, arkadaşlarınız, insanlar yanınızda oluyor ya da olmalarını istiyorsanız, siz de yardım elinizi uzatmaktan çekinmeyin ki, hem ruhunuz yumuşasın, hem de en azından kısasa kısas olsun.

SEKS:

Olaya sadece s..kmek, sokmak, devirmek, geçirmek, skor almak gözüyle bakmıyor, bunları gününü gün etmek saymıyorsanız, sevişmek, dokunmak, hissetmek insanlara verilmiş büyük bir hediyedir. Kendinize gelin.

İÇKİ:

Şimdilik olmaz. Ramazandan sonra, bayramdan sonra tekrar görüşelim.