Son Dakika Haberler

Kuzey Platformu -1

Kuzey Platformu -1
Okunma : 108 views Yorum Yap

Bugün Ülkemizde Kemalizm 1930 lardan kalma bir anlayış ve yine 1980 lere uzanan katılaşmış bir düşüncenin ısrarla değişmeden savunuculuğunu yapılmaktadır. Kuzey platformu gelişimin ve değişimin dünya düzeninde var olma savaşı veren yeni yapısal ve toplumu kucaklayan. Her düşüncenin içine rahatlıkla entegre olabilen ve toplumu yönlendirme, geliştirme, sosyal dokusunda ve toplumun demografisinde, tarihten gelen yapısında Atatürk ilkelerine bağlı kalarak gelişme ve geliştirmede tutucu, içine kapanık kalmadan değişiklik yapmak,Kemalist düşünceyi geliştirmek, toplumun tepkilerini, nefretlerini, isteklerini ve sevgi, tutkularını ve de kitlesel şekilde ifadelerini duygularını yönlendirmeye çalışmak için ortaya çıkmıştır.
Toplumu kontrol atında tutabilmek, paralize edebilmek, çeşitli meslek dallarından oluşan bir ekip tarafından koordine edilerek, finansal destek, koruma, İletişim ve başka araçlar yardımı ile kitleleri harekete geçirmek ve aydınlanmasını sağlamak. Fikirlerin özgür ortamda tartışıldığı, her düşünceye açık. Kitleleri kucaklayan bir harakettir.
Kuzey platformunun genel yapısı ve çalışma alanları sınırsızdır. Hedeflerine adım adım gideceği gibi, gelişimden doğabilecek kendini topluma kazandırmış veya kazandırılmaya çalışılacak. Lider kadroların ve yeteneklerin ortaya çıkarılmasını sağlamak için kurulmuştur.
Siyasi ve kamuoyunda farklı hizmetlerde bulunan, toplumu aydınlanmacı ve gelişmiş modern Kemalizm anlayışını benimsemiş insanların bir araya geldiği topluluktur.
Kuzey Platformu, Toplumu yönetmek. Değişime uygun ve var olan sabit düşüncelerin geliştirilmesi ve mevcut düzenin olduğu gibi korunması değil, gelişerek, geliştirilerek toplum içinde gençler ve kendisi genç hissedenlerin katılımı ile oluşmuş bir platform dur.
Kuzey platformu 12 Haziran genel seçimleri neticesinde halkımızın seçimlere endekslenmiş düşüncelerine etki yapmamak için. Günün koşulları gereği çalışmalarına seminer ve panellerine Temmuz-Ağustos aylarında başlamak üzere harekete geçmiş bulunmaktadır.
Kuzey platformuna destek vermek ve aktif katılımda bulunmak için gönüllüler ve toplumu sevgi ile kucaklayan insanları bir araya getirebilmek için dostlarımızın iletişime geçmeleri ve harekete katılmaları gerekmektedir.
Kuzey Platformu
Mustafa Balcı.