Son Dakika Haberler

Kuzey Platformu Bir Toplandı ki Sorma !!! Mustafa Balcı

Kuzey Platformu Bir Toplandı ki Sorma !!! Mustafa Balcı
Okunma : 51 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

Sakin Olun arkadaşlar….
Günler sonra, belki bir ikinci toplantının tepkilerini bekliyorduk, daha 24 saat geçmedi. Arayanlar, mesaj çekenler, görüşenler.
Tepkilerinizi anlıyorum, çok büyük ve ağır eleştiriler aldık, alıyoruz.
Neden bizler yokuz.
Neden bize haber vermediniz.
Bizi siyasette yok mu sayıyorsunuz..
Arkadaşlar, Sayın Kuzeyliler ve Kuzey Platformu üyeleri ve destek veren sayın dostlarımız lütfen..Yangına körükle gitmeyelim…
Evet Lütfen ve rica ediyoruz sakin olunuz. Gücümüz sizin gücünüzdür…
Tepkilerinizi ve oluşumun içinde olma istemenizi anlıyoruz. İsteklerinizi,önerilerinizi ve  şikayetlerinizi biliyoruz.
Çok telefon alıyoruz ve masajlarla genel istekleri  ve önerilerinizin neler olduğunu biliyorum.
Herkes neden biz yokuz diyor. Neden bizi çağırmadınız?
Dostlarım, biz ayrım yapmadık,  sadece Kuzey mahalleleri toplantısında bir ayrım gözettik  bunu Çayırbaşı ve Bahçeköy ile Kuzey mahalleleri arasında sınırlı tuttuk. Sadece ayrımcılığımız ise yeni mahallemiz olarak Ayazağa’yı çağırdık.
Burada neden Ayazağa diyenleriniz oldu, bunu açıklayayım.
Ayazağa, Sarıyer siyasetinde yeni bir mahalle ve mesafe kat etmesi gerekmektedir, bu yüzden tüm toplantılarımıza çağırmak zorundayız,  eleştirilecek  bir olay değil. Bildiğiniz gibi Ayazağa yıllarca CHP siyaseti içinde Şişli bölgesinin bir parçası olsa da, Bugün Sarıyer de siyaset yapmak zorundadır, aramıza “bilinen koşullarda”  katılmıştır.  Yeni mahallemize, mahalle ve gurup siyasetinde Kuzey farklılıklarının neler olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ..
Ayazağa bizim olmazsa olmaz koşulumuz ve özelimizdir. Herkesin komplekslerinden ve egolarından uzak olması gerekmektir.
Gerçekten CHP Ayazağa’nın toplantıya gösterdiği destek, “tecrübeli siyasileri ” ve örgütlü oluşları bizleri çok mutlu etmiştir.
Ayazağa da yeni bir örgüt veya oluşum aramaya gerek yok. Şayet bu düşüncede olanlar varsa, bu  hareket bu güne kadar yapılmış en büyük “siyasi hata” olacaktır.
Sorunlarımız yok! Kimseden Yardım beklemiyoruz!
Sorunumuz, taleplere yetişemiyoruz..
Ancak sizler, bizlere, yani kendinize yardım edeceksiniz. Mahallelerinizdeki guruplarınıza ve sorumluluk alanlarınıza hitap edeceksiniz.
Her mahallede toplantı yapacağız . Kimseyi unutmuş ve kimselerin dışarıda kalmasını beklemiyoruz, şayet düşünceniz bu ise aynı şeyleri düşünüyoruz.
Nasıl kucaklaşacağız…
Hedeflerimiz büyük. Yapmak istediklerimiz belli. Bunu genel olarak biliyorsunuz ..
Kuzey ve Kuzey Platformu amaçları..
Sarıyer de yaşanmış tüm siyasi tarihinde gelenek ve ahlakı yok edenlere karşı mücadelemiz.
Ayrımcılık yapanlara karşı mücadelemiz. CHP siyasetini yerler altına alanlara karşı mücadelemiz. Gelecek olan felaketin organizasyonu ve programı ile hedeflerini CHP örgütünü sakinleştirmeye ve uyutmaya çalışanlara karşı mücadelemiz,
Tabelalardan silinen (T,C.)  harflerine karşı bugüne kadar tepki vermeyen kitleler ve siyasi partiler ile mücadelemiz,  bunlara alet olan ve insanları frenleyerek  vede örgütlü CHP kitlesini ayaklandırmayan, Cemaat kökenlilerle mücadelemiz.
Anayasanın değişmeyen. Maddeleri dahi konuşulur ve değişebilir derken bunlara tepki göstermeyenlerle mücadelemiz.
Arsa’ya. Tarla’ya . Kentsel dönüşüme değil.
Kimse farkında değil.
Cumhuriyet  yok oluyor ve bu güne kadar hiç elini kaldırmayan, partilileri susması için süspanse  edenlerle mücadelemiz..
Biz ve bizler.
Yaşamak için,  güzel bir Ülkeye ve gelecekte modern ve kültürel değerleri  ön plana çıkarmış,  yüce Ulusal değerlere sahip çıkan,  partilileri en aktif değerlerde yaşama ve mücadelelere hedefler doğrultusunda üst seviyede eylemlere katmak, Bu değer üzerinden  sadece ulaşabildiğimiz siyasetin yapısal önemi ve eylemleri neticesinde kurumsal değil halk kitlelerini uyandırma ve halkın gücünü sandığa yansıtma görevi ile bir Sivil toplum Kuruluşu olarak yola çıkmış durumdayız.
YOLA ÇIKTIK..
Tüm mahallelere. Tüm sokaklara ve tüm dernekler ve kurumlara,  Bizleri kendisinden gören ve yanımızda olmak isteyen herkesin yanına geliyoruz.
Katılın.
Destek verin,
İstek, arzularınız ve önerileriniz olsun.
İnanın. Kuzey Platformu  hep birlikte çok işler başaracak…
 
Mustafa BALCI