Son Dakika Haberler

Mardin’e kurulacak olan füze kalkanlarıyla ilgili Mahiye Morgül uyardı

Mardin’e kurulacak olan füze kalkanlarıyla ilgili Mahiye Morgül uyardı
Okunma : 139 views Yorum Yap

Magazin basını alkışlarla Mardin’de sinema sanayi kurulacak diye haber veriyor.

Hiç şüpheniz olmasın, bu da Füze Kalkancı silah şirketinin yan sanayidir. Yeni füzeler havada uçuşurken onların “performans” gösterisini filme çekmeden hiç olur mu?

Bunlar göz boyama medyasıdır. ABD savaş lobisinin tezgâhtarıdır. Devlet bakanlarına mikrofon tutarlar, halkı ikna başlıkları atarlar. Halkı kuşkulandırmama turlarıdır bunlar.

Mardinli o stüdyolara çöpçü bile alınmaz; neler döndüğünü kimse bilsin istemezler.
Savaş sathına girilmiştir. Mardin’e giden yol Diyarbakır’dan geçer. Diyarbakır’da paslaşarak parlamento ilan edilmiştir, ayrı devlet demektir, TC devletine savaş ilanıdır. Diyarbakır’ın düşmesi için TSK tarafından bombalanması kararı her an çıkabilir. Karayılan da istenen cevabı verdi elçi Hasan Cemal’e. Uluslar arası barış gücü(!) denilen ABD askerlerinin Mardin’e ulaşması için Diyarbakır çevresine koruyucu(!) ABD karakollarının kurulması an meselesidir.

Şimdi şu haberleri alt alta koyalım ve satır aralarını okuyalım.

*Mardin tıpkı Holivood gibi sinema merkezi oluyor…

*Türkiye ABD’den Füze Kalkanı satın aldı, Füze kalkanı Mardin’e kurulacak…

* Füze Kalkanı malzemesiyle yüklü ABD donanması İskenderun’a doğru yola çıktı…

*Füze Kalkanını kullanma yetkisi bizde olmayacak.

İşte, haberi kendiniz yapın:

“İran’a saldırı için hazırlıklar devam ediyor; Mardin’de kurulan film stüdyolarından İran’a fırlatılacak füzelerin filmi çekilecek.

Saldırıya karşılık olarak İran’dan fırlatılacak olan nükleer füzelerin havada imhasını gerçekleştirmesi beklenen Füze Kalkanının ilk canlı gösterisi (performansı) Mardin’den çekim yapılacak.” Haberiniz hazır, yayın için editörden izin almayı bir deneyin.

Körfez savaşı sırasında böyle bir canlı yayın izlemiştik. ABD füzelerinin havada giderken alt yazıda fiyat listesini de veriyorlardı.

Bağdat semalarında ölüm taşıyan bu tenekeler yıldız gibi kayarken, düştüğü yerden dumanlar yükseliyordu ve o sırada bir ezan sesi duyuluyordu…

Bombardıman yangınları gökyüzünü aydınlatıyordu… Ölü, yaralı ve yıkımların çekimine ise sansür vardı, “eklenmiş gazeteciler” sadece haber geçiyordu.

ABD, Füze Kalkanını ilk kez Türkiye’de kullanacak, kullanırken filmini çekecek, dünyaya TV’den canlı yayında izlettirecek. Körfez savaşından farklı olarak, bu kez kurduğu savunma şemsiyesini gösterecek dünyaya. Yani İran’dan gelecek olan karşı füzelerden bu kalkanı ıskalayan olursa, bunu da göreceğiz. Ya ıskalarsa… Gitti binlerce yıllık Mardin!..

Tarihi eserleri tahrip etmek bu küresel korsanların pek mahir oldukları iştir. Şimdiye kadar su altında bıraktıkları şehirler yetmedi, şimdi tepe üzerindeki tarihi şehirlerimizi bombardıman altında bırakacaklar. Bu arada aklıma geldi, Ulusal Kanal “ekopolitik” programında Yusufeli Barajını anlatmaya devam eden Yurttaş Mazlum Çoruh’u dinlediniz mi? Haftaya Cuma sabahı 10.15 de devam edecek.

Mardin’de ve doğu Anadolu’da iki ateş arasında kalan halk buradan kaçacak! Ayrı Kürt devleti isteyenleri asıl o zaman göreceğiz…

ABD korsanları işgal edecekleri insansız Doğu Anadolu istiyor. Irak savaşından bir Kürt devleti doğdu, bundan da doğar diye boşuna sevinmesinler, onları sadece kendi tel örgülerine korucu (Gur-usi) yaparlar.

Mardin sinemayla şenlenecek diyenlere diyorum; Mardin, karşılıklı atılan füzelerin çöplüğüne dönecek… Kaçmaktan başka çareniz kalmayacak.

El Cezire TV’den Körfez savaşını izletildiğimizi hatırlayın. Mardinvood TV de gelir.

Bilinir ki, ABD Silah sektörü ile sinema sektörü aynı finans grubunun elindedir!

Türkiye İzmir’den Mardin’e kadar bir Amerikan Üssü haline geldi. Üstelik dünya tarihine Türkler İran’ı bombaladı şeklinde geçecek…

Selçuklu Başkenti İsfahan’da, Türkmeneli başkenti Tebriz’de, Akmenid başkenti Şiraz’da binlerce Alevi soydaşımızın öldürülmesine aracı olacağız!

2 Temmuz Sivas yangınında öldürülen Alevi canlarımızı saygıyla anarken;

Vaktimiz yok onların matemini tutmaya…

İranlı ve Suriyeli binlerce Alevi soydaşımızın Mardin’den fırlatılacak olan ABD füzeleriyle öldürülmesi gündemdedir.

Gün birlik günüdür. Birleşip bütün gücümüzü bu savaşı durdurmaya harcamalıyız!
Mahiye MORGÜL