Son Dakika Haberler

Suriye’yi Elimizle ABD’ye mi Veriyoruz! Mahiye MORGÜL

Suriye’yi Elimizle ABD’ye mi Veriyoruz! Mahiye MORGÜL
Okunma : 106 views Yorum Yap

Kestaneleri bize tutturuyor Amerika. Elimizle canavara yem edeceğiz onu. Öyle mi?

Yanılıyorlar. Orda, şahlanmış atıyla Selâhattin Eyyübi bekliyor. Şam sokaklarında onun ruhu dolaşıyor, Emeviye Camisini o bekliyor…

Namaz kılacakmış Emeviye Camisinde. Tankla mı gidilirmiş camiye!

Gitsin hele Emeviye Camisine, Selâhattin Eyyübi’nin hayaletini görür o anda, korkar giremez. Sadece Selahattin Eyyubi değil, Hubyar Sultan da ordadır, Tarkon di Mete de, Selev Kos da, Umay Aba da… Haçlılara karşı savaşan bütün kahraman Oğuz beyleri ve onların ulu anaları ordadır.

Tank dedim de… Darbelere karşıymış başbakan, evet ama kendi ülkesinde. Komşusuna darbe yapmaya tezkereyle gider…

Adı İslameli olan tek ülkedir Suriye. İslameli’ni haçlılara vereceksin, kutsal Emeviye Camisini Anglo Sakson Evangelistlere çiğneteceksin, sonra da gidip orda namaz kılacaksın…

Gitmişti gezmeye Şam’a, gideydi namaz kılmaya. Anlaşıldı, ille de Amerikan işgali altında namaz kılması mı gerekiyor? Kasımpaşa Camisine taktığı gibi, Emeviye Camisinin kubbesine de yamuk Anglo Sakson hilâli takınca mı kılacak? Hatırlatayım, bu yamuk hilaller iyice arttı, bu hafta Ankara metrosuna asılmış olan “Engelsiz ibadet, Engelsiz cami” (bu kelime oyunuyla artık ne kastediliyorsa!) afişlerinde de yamuk hilaller var.  O afişlerle, yeni ders kitaplarındaki gibi karşılığı olmayan kelime oyunlarıyla, kitleleri disleksi (akıl tutulması) yapmayı da ihmal etmiyor.

Disleksi dedim de… Yeni açılan Özel Eğitim kurumlarında “disleksi” eğitimi verildiğinden, sırf disleksi için bu okulların yayıldığından haberiniz yoktur. Hani çocuğunu erken yaşta okula vermemek için rapor alan veliler var ya, o çocuklara “öğrenemez” (disleksi) tanısı konduğu için bunları yaşı geldiğinde de normal okullara almayacaklar, halkımızın bundan haberi yoktur. Aslında bugün bu konuyu yazacaktım, savaş tezkeresi öne geçti…

Halkımıza ne zaman gerçeği söylediler ki… Savaş yalansız olmaz. Hem bize hem dünya kamuoyuna yalan üstüne yalan… Sınır kalmamış ortada, diyoruz ki Suriye bizim sınırımıza bomba düşürdü… Akçakale topu topu 140 metre sınıra. Kaçan teröristin arkasından sapanla taş atsa gene düşer Akçakale’ye.

Sınırı teslim etmişiz Suriye isyancılarına, bir de adamları besliyoruz, kaymakam bile sınıra gidemiyor. Onlar rahat etsin, istedikleri gibi gidip gelip adam kessin diye Akçakale halkını göç ettirmişiz. Akçakale esnafı da diyor ki, “dükkânımızı kapattınız, teröriste verdiğiniz yardımı bize de verin”, haklılar.

Hale bakar mısınız? Teröriste yardım ve yataklık ettiğimiz yetmedi, askerimizi de onların emrine vereceğiz, savaş tezkeresi geçti. MHP, Koray Aydın hariç, AKP’ye el verdi.  Bahçeli içeri girene kadar bütün MHP’liler hayır diyeceklerini zannediyorlardı. Bahçeli’nin emperyalist planlara kaçıncı el verişi…

Bu tezkerenin hiçbir mantıklı açıklaması yoktur. Bakın, tıpkı yeni ders kitaplarındaki gibi, başlık ile içerik örtüşmüyor. “Suriye’ye giriş” için veriliyor tezkere, ama metnin içinde “yabancı ülkelere giriş” olarak geçiyor. İran’a girişi de aradan çıkaralım mı dedi, nedir?

Osmanlı, vilayeti olan toprakları bir bir eliyle düşmana böyle tuzaklarla verdi. Tunus mesela. Fransızlar, kendilerine sığınan Mithat Paşa’yı teslim etmeye karşılık aldılar Tunus’u. Bu yüzden Tunus halkı bize hala kırgındır. İhanet içindeki Osmanlı yönetiminin düşmanlarımıza ikramıydı Tunus. Tek kurşun atmadan Tunus’u almıştı Fransa!

Şimdi Suriye’yi, dünkü ilimizi, babaannemin toprağını, bugünkü komşumuzu, elimizle düşmana veriyoruz! Tek kurşun atmadan alacak Suriye’yi Amerika. Üstelik bizim oğullarımız canından olacak!

Bu ne akıl tutulmasıdır? Bu ne aymazlıktır? Bu ne büyük ihanettir?

Kardeşimizi bize boğduruyorlar… Sırada kendimiz varız, bunu anlamıyorlar.

Uyan Ey Selâhattin, geri geldi haçlılar!

 

4.10.2012

Mahiye Morgül