Son Dakika Haberler

Anayasa Panelinde Nikah Tazelediler

Anayasa Panelinde Nikah Tazelediler
Okunma : 62 views Yorum Yap

CHP Eskişehir Millet Vekili Süheyl BATUM, CHP Sarıyer ilçe başkanlığının davetlisi olarak Anayasa Değişikliği gündemi ile ilgili panel düzenlendi.
CHP Sarıyer ilçesinin ve çeşitli partilerin katılımı ile gerçekleşen toplantıda salon bugüne kadar yapılan toplantılarda en kalabalık olan paneldi. Sarıyer halkının bu kadar ilgili olması CHP nin Yerel seçimler için vermiş olduğu mücadeleden kaynaklanmaktaydı.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin beş mi yedi mi olacak tartışmalarında 2007 yılında çıkan yasanın ve tek maddelik değişiklikleri belgelerle gösterdi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Başbakan Erdoğan’ın sağlık sorunları ile ilgili karar verileceğini belirtti. Pensilvanya’nın ne şeklide karar vereceğini ve gelecek haberle ancak karar verebileceklerini belirtti. Çünkü kendi başına karar veremiyorlar, emir alamaya alışmışlar dedi.
Yasalara göre Abdullah GÜL yedi yıl için seçilmiştir. Şimdi bunu yeni bir statü getirerek beş yıl yapmaya çalışıyorlar.
Anayasa komisyonu için yapmış olduğumuz “15 maddelik” imzalı anlaşmada Önemli 3 maddeyi kabul ettirdik.” Buradaki kararlar oy birliği ile alınır.” “Milletvekillerinden bir kişi dahi kabul etmediği sürece kabul edilemez “ “Mecliste ise oybirliği ile komisyondan çıktıktan sonra genel kurulda dahi oy birliği ile çıkması kararını kabul ettirdi.” Yani hiçbir şekilde ilave yapılamaz ve değiştirilemez maddelerini kabul ettirdik. Çünkü komisyondan çıkmış olsa dahi ilave yapılan yasalar vardır bizler bunların önüne geçtik.
Katılımcıların Süheyl BATUM’ a Anayasa değişiklikleri ile soru cevap olarak devam eden panelde katılımcıların ” CHP nin Anayasası olan parti tüzüğünden bahsetmemesi dikkat edildi.”
CHP nin tüm illerinin ve ilçelerinin genel sorunu olan parti tüzüğünden kaynaklanan Atamaların ve keyfi olarak görevden almaların nedense tartışılmaması ve CHP parti üyesi bulunan kitlenin hiçbir şekilde soru sormaması, Kemal KILIÇDAROĞLU Başkanlığındaki CHP nin ne kadar özgür irade ile seçimlere katıldığı ve birçok ilçenin kayyuma gittiği ve il yönetimlerinin ne şekilde değiştirildiğini kimsenin konuşmaması düşündürücü olmuştur.
CHP MYK’sının üç kere neden değiştiğini soramadılar.
Katılımcıların hiçbir şekilde parti içi meseleleri konuşmaması, toplum tarafından CHP nin bugünkü halinin üyeleri tarafından da kabul edildiğini göstermiştir. Süheyl BATUM’un kendi dahil en kısa sürede saf dışı olduğu MYK dan bugün sadece Anayasa komisyonunda görevi olduğu ve neden partinin bugünkü düştüğü durumu sorulamamıştır.
CHP içinde bulunan TESEV probleminin ve Millet Vekilleri maaşları için ZAM görüşmesinde aykırı hareket eden ve imza atan vekillerin durumunu soramamışlardır.
Günlerce tartışılan DERSİM suçlusu CHP li sunnilerin bugünkü toplum ve Parti içindeki mağduriyetini soramadılar.
Yeni Şef Geldiğinden, Eski Milli Şef İsmet İNÖNÜ Unutuldu.
CHP Gençlik kollarının 2.ci Cumhurbaşkanı ve CHP eski Başkanı Milli ŞEF İsmet İNÖNÜ’nün bugün Ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatılması üzerine Süheyl BATUM siyasi yoğunluktan parti büyüğümüzün Ölüm yıldönümünü unuttuk dedi. Gençlik Kolları Slay gösterisi yaptı.
Herkesin merakla İsmet İNÖNÜ’nün yaşamı ile ilgili oluğunu bekledikleri Slayt Gösterisi sürpriz bir şekilde Belediye Başkanı Şükrü GENÇ ile CHP İlçe Başkanı Mehmet DENİZ’in Sarıyer İlçesi çalışmalarında birlikte çekilmiş olan resimleri sunuldu.
Nikah Tazelediler
Atama ile CHP ilçe Başkanı olan ve Kitle çalışmalarında başarılı performans gösteren Mehmet DENİZ’in bilindiği gibi göreve geldiğinde CHP Meclis gurubunda problemler çıkmış, bu davranış uzun müddet devam etmişti.
“Delege seçimlerine gidecek olan Sarıyer CHP üyelerine Nikah tazeledik mesajlarının verildiği ve Üyelere CHP İlçe Başkanı ile Belediye Başkanı Şükrü GENÇ ‘in delege seçimlerinde birlikte hareket edeceğiz mesajı verilmek istendiği görülmüştür.”
Sarıyer de CHP içerisinde bulunan siyasi grupların, temsilcilerinin de hazır bulunduğu panelde, siyasi önderlerin hiç bir şekilde derin konulara girmemeleri ve paneli uzaktan izlemeleri, yeni pazarlıkların ve farklı cephelerin birlikte hareket edecekleri anlamı taşımaktadır. Sarıyer siyasetinde sıcak gelişmelerin yaşanacağı görülmüştür.
Sarıyer TİMES