Son Dakika Haberler

Ben Şimdi Günahkarmıyım!

Ben Şimdi Günahkarmıyım!
Okunma : 111 views Yorum Yap

Sizler haber yapmıştınız….

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, Şeçkin Özdemir Aachen Belediyesine ortak çalışmalar için iadeyi ziyarette bulundular..

Sarıyer Belediyesi ile Aachen Belediyesinin ortak çalışmaları bilgi, yatırım ve paylaşım projelerine bir yenisi daha eklendi, 28-29- Kasım 2011 tarihinde gerçekleştirilen “Business Network Aachen Konferası” yapılmış,  Belediyelerle ve Üniversiteler arasında kariyer ve eğitim alanında destek vermek, her iki Belediyenin ortak eğitim projelerinde gençlerin iyi birer kariyer sahibi olmalarını, Türkiye ve Avrupa arasında köprü görevi oluşturmalarını sağlamaya çalışmışlar.

Google denekleri böyle diyor!

Sarıyer Belediyesi ile Aachen Belediyesi, işbirliği çalışmalarıyla birlikte çeşitli organizasyonlarda da birbirlerini yalnız bırakmıyor.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, AB ilişkilerini profesyonelce sürdürmenin yanında her iki Belediyenin ileriye dönük projelerinde yer aldı, aynı proje kapsamında sosyal ve sportif dostluklar geliştirdi.

Aachen takımını dostluk içerisinde ağırladılar.

Aaachen ve Sarıyer Belediyeleri öncülüğünde sosyal, akademik seviyede ilerleyen işbirliklerinin sportif alana da sıçraması ileride kurulacak ilişkilerin temeliydi.

 

İLAHİ KOMEDYA!!

“Son Tanrı google günahları affetmiyor!”

Yönetim Kurulu Üyesi Meino Heyen, “Sporun insanları bir araya getiren önemli bir konu olduğunu, bundan sonra Sarıyer Belediyesi ile kontakta kalarak sportif olarak beraber projeler üreterek her iki şehrin ve toplumunun yakınlaşması için işbirliği içinde olacağız açıklamasın da bulunmuştu.

“Her iki belediyenin çevresinde bulunan Üniversiteler arasında ilişkiler ve bunların yerel yönetimler olarak desteklenmesi, ortak forumlar düzenlenmesi sağlandı.”

 

“Bunları sizler yayınladınız….”

Bu yazdıklarımı okuyorsan Tanrım beni affet…

Senin uzak olduğun yerden gerçekleri yazmakla görevliyim.. Kendimce…

“Aachen Ticaret Odası ile iletişimde bulunularak, Aachen’de Türklerin işlettiği çok sayıda işletme olduğu dikkat çekilerek iki kent arasında geliştirilecek ekonomik ilişkilerde projeler üretmişlerdi.”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve beraberindeki Başkan yardımcıları Sevgi Atalay ve Seçkin Özdemir ile iadeyi ziyarette bulundular ve Sarıyerli Avrupa Parlamentosu eski millet vekili Ozan Ceyhun la bir araya gelerek görüşmelerde bulundular.

BEN ŞİMDİ GÜNAHKARMIYIM…

AGİT (Aachen Bölgesi Sanayi Teşvik Teşkilatı) Aachen’li iş adamları ile Sarıyer’de işadamlarımız ve esnaflarımızla birlikte bir işbirliği toplantısı yapılması ve ortak projeler yapılmasının sağlanmasına çalışmışlar.

Buraya kadar her şey normal!

Normal olmayan durumlar çok farklı,

TANRIM! Biraz adalet istiyorum…

Biraz sabır.. Biraz anlayış… Sana sığınıyorum…

Bir Belediye çalışıyor. Hatalar yok mu? Elbette var.

 Unutulmaması gereken bir ekipte var.

Gerçekten konusuna hakim AB standartlarına uygun, adam gibi bir, iki insan  var.

“Genç, yürekli, gelecekte Türkiye ve Dünya siyasetinde çok önemli görevler alması beklenen ve hızla ilerleyen Başkan yardımcılığı görevi yapan Sarıyerli Seçkin Özdemir var. Unutulmaması gereken 40 yıldır Sarıyer ilçesinin Millet Vekili çıkaramamasının uğursuzluğunu kıracak bir insan var…”

Yurt dışı ilişkiler kurması kadar, doğal yeteneğini olumlu ve AB görevleri doğrultusunda gerçekleştiren başarılı bir insanın hangi boyutta eleştirildiğini anlamakta zorluk çekiyorum.

“Her ne kadar Sarıyer siyaseti, Uluslararası ilişkilerde başarılı insanlar ve kadrolar çıkarsa da, Türkiye siyasetine Millet Vekili aday adayı hazırlamış olsa da. Yerel de siyasi kulvar da varlığını, farklı tepkiler görmüş olsa da gelecekte liderler çıkarmayı ve kendi içinden yerel yönetimlerde söz sahibi olacak, üstün nitelikli, işinde profesyonel kadroları oluşturmakta. Uzun vadede siyasi yatırımlar yapmaktadır.”

Bu konuda ciddi çalışmalar mevcut bulunmaktadır.

“Sarıyer’i Sarıyerliler tarafından yönetilmesi şiarından hareketle.” Gerçekten Sarıyer’in sorunlarını uzun zamandır içinde bulunduğu ve yönetimlerin kilit noktalarında bulunan insanların artık kendileri yönetime talip ve “zorunlu sorumluluk “ gereği sahip çıkacağı günler yakındır..

Diğer yönetim anlayışlarından kaynaklanan farklılıklar yok mu?

Fazlalık yok mu? Elbette var?

AKP döneminden itibaren Sarıyer Belediyesinin en kilit görevinde bulunan, sonsuz yetkilerle donatılmış, konuya hakimiyeti ve yeteneklerini sadece Sarıyer için kullanan bir Başkan Yardımcısı var.

 Kendi dalında, Avrupa Belediyelerinin genel yapısı ve çalışma stratejilerini yerinde inceleyerek, gerçekleşmesini istediği projeleri ve yeni planlamanın standartlarının yüksek olması için ilerde Sarıyer Belediyesinde nelerin olması gerektiğinin yerinde tepsine çalışması.

“Belediyenin Kurumsal yapısının değişmesi gerektiğini”, hantal yapının, işlerin yavaşlamasına sebebiyet verdiğini tespit ederek. “Modern Binanın” açılışına ve düzenlemesinde nasıl aktivitasyonlar sağlamak gerektiği araştırması “Başkan Yardımcılığı sorumluluğu değimlidir.”

” Sevgi Atalay’ın “ Sarıyer Belediyesinde yapmış olduğu ” başarılı çalışmaların kıskanılması” ve Siyasete farklı bir boyut getirerek, hem ” Kişisel Siyasi Gelecek” hem de “Sosyal Demokrat bir Belediyenin olmazsa olmaz koşullarının belirlenmesinde etkin rol alacak olması kimleri kıskandırmaktadır?”

Merak ediyoruz…

Yoksa! Yoksa .

AKP’nin yandaş medyası böyle üstün yetenekleri olan Sevgi Atalay’ı  Sosyal Demokrat ve Atatürkçü bir yapılanma ya kaptırdığına pişman mı?

Şükrü Genç için söylenecek bir şey bulamıyoruz..

Sarıyer’i Avrupa ile bütünleştirmek isteyen. AB kritelerinde bir belediye için çalışan, bu yapılaşmanın temellerini atmak için projeler üreten bir Başkanın kim? hangi amaçla hevesini kırmaya çalışmaktadır.

Sonuçta kazanan Sarıyer olmayacakmıdır!

 Ne Bekleniyordu?

En çok Büyükelçiliğin olduğu Sarıyer ilçesinde, Tüm yabancı devlet kurumlarının göz bebeği olan Boğaziçinin nadide ilçesinde Dünya tanıtımına DUR DENİR Mİ?

Bakınız Şükrü Genç’ten bir ses kaydı…

“ Sarıyer, Avrupa’nın en güzel yerlerinden biridir. Burada yaşamaktan onur duyuyorum. Bir Avrupalı gibi sorunsuz yaşamak, doğayı, yeşili, denizi aynı anda  kucaklamak bir çok Avrupalıya nasip değildir. Tüm Sarıyerliler bu ilçemizin  kıymetini bilmemiz gerekmektedir. Sarıyerlilerin yaşam alanlarına sahip çıkmasını istiyorum. Kimseye nasip olmayacak güzelliklere sahipiz. Kirletmeyelim. Modernleşmenin temellerini atmalıyız. Çağdaş Sosyal Demokrat bir Belediyeyi Sarıyerlilere kazandıracağız. Biz Sarıyerliyiz”

 Sadece Sarıyer halkına şunu bilmelerini ve bildirmelerini istiyoruz. Bu konuda Resmi kurumlardan yardım bekliyoruz. www.Sariyertimes.com  de yayınlamak şartıyla. Sarıyer halkı her alanı Sarıyer Belediyesi olarak görmekte ve algılamaktadır. Bunun tanıtımını üstlenerek tüm Sarıyer halkına Büyükşehir Belediyesine ait olan yollar ve arazilerin, kaldırımların. Parkların Haritasının  tarafımıza gönderilmesine  rica ediyoruz..

Halk Bilmiyor..

“Her alanı Sarıyer Belediyesinin olarak algılıyor..”

Halk bilmek zorunda.

 Bizde yardımcı olalım adına bu görevi üstlenmek istiyoruz.. BEDAVA…

“Yaşam hiç te. Dünyayı bom bok görecek kadar çirkin değildir..”

Bir kaç yeteneksiz personel yüzünden Sarıyer Belediyesinin tanıtım, organizasyon ve reorganizasyon eksikliğini kimsenin kötü amaçlar için kullanmasını istemiyoruz…

Siz ORDA DURUN!!! Biz de BURDA DURALIM

Tüm Yerel medyaya KUZEY’den selamlar gönderiyoruz…Sevgi ile kalın…

Biz daha yerel siyasete başlamadık…

Unutmayınız ki!

Sarıyer de yakın tarihte Tarihi “SARIYER GÖLÜ “ Yer değiştirmişdi?

Sayfalar dolusu reklam yüzünden, Sizler Sustunuz!!

Bir dostum söylemişti!

Ya siyaset yapacaksın, yada gazeteci olacaksın, Ben gazeteciliği seçtim..

Skletrinas’ta gerçeklerle yüzleşmek dileğiyle..

YA SABIR…

Mustafa BALCI.