Son Dakika Haberler

Ergenekon’un Belediye Kanadı

Ergenekon’un Belediye Kanadı
Okunma : 83 views Yorum Yap

Silivri, Maltepe, Sarıyer şimdi sıra kim de?
Her şey Kayseri Belediyesi ile başladı. Dokunursan dokunurum. Siyasette şantaj dönemine girdik, 12 Haziran 2011 seçimleri yaklaştıkça her türlü çirkinlikleri görmeye alışkın olmamız lazım.
Türkiye genelinde Kirli dosyalar, AKP Kayseri Belediyesi ile başlayan Hacı Ali HAMURCU davasındaki süreç ister istemez genele yayılmak zorundaydı. Dava devam ediyor
AKP Elazığ Belediyesinde yaşanan “İhaleye fesat karıştırmak” davası, dava devam ediyor.
CHP Silivri Belediyesinde “çöp ve temizlik ihalesinde usulsüzlük” yapıldığı haber oldu. Evraklar incelendi ve dava devam ediyor.
CHP Maltepe Belediyesinde ise Belediyeye ait “Türkan SAYLAN Kültür merkezinde senfoni orkestrasıyla ilgili ihalede yolsuzluk” yapıldığı iddiasıyla mali şubece baskın yapıldı ve bilgisayarlara el kondu. Kartal Mahkemesinde dava devam etmektedir.
CHP Sarıyer Belediyesi “rüşvet davası” gündeme girdi. Taraflar yeni tutuklandı ve Cuma günü mahkeme olacak ve soruşturma tamamlandığında gerekli açıklamayı beklemekteyiz.
12 Haziran 2011 Genel seçimlerine kadar çok hareketli ve bereketli haberler yaşayacağımız kesindir. Siyasi iktidar bir yaşam savaşı vermekte, rejimin orta ölçekte sarsılmış yasalar ve uygulanan yasakların yeni yasalarla birlikte detaylarına ilişkin açıklamaları da ulusal gündem içinde takip ederek, Ülkenin nasıl bir seçim ortamına sürüklendiğini ve nelerle karşılaşabileceğimizi halkımız idrak etmelidir. Gözlemlemelidir.
Genel seçime hazırlık aşamasında yapılan bu operasyonlar, belgesel kanıtlar ve dinlemeye takılma ile gerçekleşmektedir. Bugün yeni bir ERGENEKON süreci beklenmiyor. Siyasiler bunun tepkisel bir boyut vermediği, yapılan tüm operasyonların ciddiye alınmadığı, sürecin uzaması ile son yapılan üç operasyonda silahların bulunmasının dahi basın ve halk tarafından ciddiyetle takip edilmediği, rutin işlemler olduğunu kabul etmiş olarak gözükmektedir.
Bugün yaşananlar ERGENEKONUN BELEDİYE KANADI dır.
Elbette çürük elmalar ayıklanacaktır. Lakin defalarca yapmış olduğumuz uyarılar göz önüne ve dikkate alınmadığından daha başlangıç aşamasında olan bu gelişmelerin devamında neler çıkabileceği şüphelidir. Bugün Silivri, Maltepe Belediyelerinin yaptığı gibi devraldığınız odaları bir elden geçirtmeniz ve olabilecek “alıcı – vericileri” temizletmeniz gerekmektedir.
Karşınızda ” kazanmak için her şey mubahtır” şiarından hareketle mücadele yapan bir görüş ve inançları, yaşamları ve idealleri uğruna birçok şeyi göze almış iktidar vardır.
İçinizdeki mikropları antibiyotikle kurutmadan hiçbir şekilde yüzde yüz başarı şansını yakalayamazsınız. Her şeyden önce mevcut AKP kadrolarını değiştirmeden, işçi alımlarında CHP iktidarı olduğu halde AKP kadroları almaya devam ettiğiniz müddetçe, sizlerin başarı yakalama şansı hiçbir zaman olmayacaktır.
Sarıyer Belediyesi göreve geldiğinden bir sene sonra GİZLİ KASA bulmuştur. Gizli kasanın olduğu bir odada veya başka odalarda GİZLİ KAMERA, DİNLEME CİHAZLARI, ORTAM DİNLEME düzenleri var mı? Yok mu? BİLEMEZSİNİZ. Bunları kanuni olarak araştırılmasını isteyebilirsiniz. Hatta bunu özel bir firmaya yaptırabilirsiniz. Hayır biz kendimizden şüphe etmiyoruz diyebilirsiniz. Lakin etrafınızdaki tüm yakınlarınız sizden şüphe etmektedir.
Güvensizlik içinde rahat çalışma ortamı olması mümkün değildir. Başarılarınız her zaman kösteklenecek. İlerleme yapmanız hiç ummadığınız yavaşlama ile ertelenecek, bunun siyasi boyutu kaos’a dönüştürülecek ve her zaman suçlamalar devam edecektir.
Bir önceki dönemde göz yumduğunuz her şey bugün sizin karşınıza çıkacaktır.
CHP radikal karalar almalı ve siyasi mücadelesini yerel değil genel olarak düşünmeli, gerekli tüm iç operasyonları en kısa zamanda yapmalıdır.
Belediyelere yapılan tüm operasyonlar GENEL SEÇİM sorunu dur. Dava REJİM ve İKTİDAR olma mücadelesidir.
Şimdi soruyoruz. Sıra Hangi Belediyede?
Mustafa BALCI