Son Dakika Haberler

Hadi Len Terbiyesiz

Hadi Len Terbiyesiz
Okunma : 75 views Yorum Yap

CHP Sarıyer Gençlik Kolları görevden alınmasından dolayı gençlik kollarında görev yapan ve aynı zamanda sitemiz Sariyer Times de yazılar yazan genç kemalist arkadaşımız ve CHP ye gönülden bağlı Yıldız Teknik Ünüversitesi öğrencisi Oğuz GERÇEK Gençlik kolarının görevden alınışına istinaden bir yazı kaleme aldı ve başlığında ŞEREF “ SİZLERE” KALDI ibaresi kullandı ve genel bir parti politikası eleştirisinde bulundu.
Günlerdir yazı içerisinde yorumlar ve eleştiriler devam etmekte ve tüm CHP Türkiye ilçeleri tarafından takip edilmekte olan sariyer times sitemiz yazıyı önemle üzerinde durarak takip etmekte ve gündemin bu karışıklık içinden devam etmesi dahilinde dahi sarıyerde farklı bir yer bulmaktadır.
Bugün yerel saatle 13.00 de bir telefon geldi.
Sarıyer times sitesi iletişim adresinde bulunan benim şahsi bilgilerim ve telefonumdan dolayısı ile 0532 313 94 98 nolu telefonumdan CHP İstanbul İl Başkanı Bahri ŞAHİN adına 0532 345 85 45 nolu telefondan Levent adında bir şahıs tarafından arandım.
Levent bey. Sarıyer times sitenizde iltişim bolümünde bulunan cep telefonunuzdan sizleri araıyorum Mustafa Balcı ile mi görüşüyorum.
Balcı. Evet Ben mustafa Balcı.
Levent bey. Sitenizde Oguz gerçek adında bir kişinin yazmış olduğu ve ağır cümleler kulanılan yazının kaldırılmasını istiyorum.
Balcı. Neden.
Levent bey. Yazı partimizi ağır bir şekilde eleştiriyor ve siz bu yazıyı sarıyer times olarak yayınladınız bu yayın kuruluşları içerisdinde bir suçtur ve bu mahkemeye kadar gidebilir. Sizden ricam yazıyı kaldırmanız.
Balcı. Yazı için akşam Oğuz Gerçek ile görüştüm yazının ağır bir eleştiri yazısı olduğunu ve ilerde siyaset yapacaksın bu şekilde farklı bir sert yazı yazmamanı bundan sonra daha yumuşak bir yazı ile ortalığı toparlaman gerektiğini izah ettim.
Yani levent bey ben kendisi ile bunları konuştum. Lakin yazar kendi istediğini yazar ve bende yayınlarım.
Levent bey. Hayır yayınlayamazsınız bu suç teşkil eder.
Balcı. Suç teşkil etmez . sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendisini bağlar.
Levent Bey. Ben yılardır hürriyet gazetesinde çalıştım ve bu basın yasalarını iyi bilirirm.
Balcı.Vallahi ben o zaman sizlerin bana anlattıgı “yani yaptığımız bu görüşmeyi istinaden aynen gerekçeli kararı yayınlayarak yazıyı kalırırım.”
Levent bey. Hayır gerekçeli kararaı yazmayın ve yazmadan yazıyı kaldırı.
Balcı. Ben gerekçe sunmadan yazıyı kaldırmam. CHP il Başkanı aradı derim ve ne konuştuksak onu aynen yazar ve yazıyı yayınlarım ve diğer yazıyı kaldırırım.
Levent bey. Sizi ben aradım İl Başkanı Bahri Şahin aramadı ben levent.
Balcı. Sizi bu yazı neden ilgidlendiriyor o zaman.
Levent bey. Ben İl başkanı Bahri ŞAHİN adına sizi aradım onun adına konuşuyorum.
Balcı. Onun adına konuşuyorsanız , onun direktifleri ile konuşuyorsunuz. Yani beni Bahri ŞAHİN aramış oluyor ozaman.
Levent bey. Hayır ben levent olarak aradım.
Balcı. Bakınız. Sizin yapacağınız bir şey var. Maden bu arkadaşımız bir suç işlemiş sizde bunu parti suçu diyerek disiplin kuruluna verirsiniz ve uyarı yazısı ile cezalandırısınız. Başka yapacağınız bir şey yok, isterseniz partiden atarsınız.
Levent. Bu bizim iç işlerimiz bu sizleri ilglendirmez.
Balcı. Nasıl ilgilendirmez. Ben bir partiliyim. 50 yaşında bir adamım ve yıllardır bu partide görev yapmaktayım. Bana mı ögreteceksiniz.
Levent bey. Ben sizden yazıyı karldırmanızı ve kaldırmazsanız sizi mahkemeye vereceğimi belirttim.
Balcı. İstediğiniz gibi mahkemeye verin . ben yazıyı kaldırmıyorum. Ancak bir şekilde kaldırırrım konuşmalarımızı tam olarak yazarım ve yayınlarım bu konuşma CHP il Başkanı Bahri ŞAHİN adına arayan levent bey ile yapmış olduğumuz bu görüşme neticesinde yazı sarıyer times tarafından yayından kaldırılmıştır derim.
Levent bey. Yazıyı kaldırın ama İl Başkanımız Bahri ŞAHİN adını kullanmayın. Onun haberi yok.
Balcı. Nasıl yani.
Levent bey. Ben onun basın danışmanıyım ve bu tip haberleri takip ederek gerekli müdehalelerde bulunuyoruz.
Balcı. İl başkanı Bahri beyin haberi yok ve siz onun adına konuşuyorsunuz bende bu vesile ile il başkanı ile konuşmuş olmuyormuyum.
Levent bey. Tekrar söylüyorum yazıyı kaldırmazsanız sizi mahkeyeye veririm.
Balcı. Verin ne yani biz mahkemeden mi korkuyoruz. Aynı şekilde tekrar söylüyorum. Bir şeklide kaldırırım konuşmalarımızı harfi ile yazar ve yayınlar ondan sonra kaldırırım.
Leven bey. Hayır başkanın adını burada kulanamayın
Balcı niye kullanmamayım siz onun adına kanuşuyorsunuz.
Levent bey. Siz sadece yazıyı kaldırın.
Balcı.Ben kaldırmıyorum ve başkan adına aradığını yazarak ve telefon numaralarını vererek yazıyı yayınlarım.
Levent bey. Yayınlayacağınız yazıyı bana gönderseniz ve ben okuduktan sonra yayınlasanız.
Balcı. Hayır ben yayınlarım siz ordan okursunuz.
Levent bey. Ama olmazki başkanın bundan haberi yok.
Balcı. Hadi len terbiyesiz. Ben yıllardır sizin gibi partililerle mücadele yapmaktayım ve sizin yüzünüzden yıllardır savaşmaktayım.
Levent bey. Bu terbiyesiz kelimesinide yayınlayacakısınız.
Balcı. Tabikli yayınlayacam. Siz benim daha önceki yazılarımı okumamışsınız anlaşılan ben ne konuştuysam onu harfiylen yazar yayınlarım.
Levent bey. Peki o zaman siz yayınlayın bende sizi mahkemeye veririm.
Balcı. İstediğin kadar ver terbiyesiz.
CHP nin genel durumunu bilmekteyiz. Bir direniş serilenmekte ve yaşam ve rejim mücadelesi yapılmaktadır. Diger taraftan ise parti içi muhalafet çalışmalar yapmakta ve süreç yani kurultay çalışmaları askıya alınmaktadır.
Diğer yandan ilçe merkezlerinde operasyonlar sürmekte ve çalışmalar yapılmakta yeniden dizayn gerçekleştirilmektedir. Dileğimiz yapılan operasyonların daha dikkatlice yapılması dır.
CHP Sarıyer de Gençlik kolları görevden alınmış. Gerekçeli karar ise benim yorumumla yaş haddi düşünüldüğünden yazımda belirtilmiştir. Maalesef . İl Başkanı adına konuşanlar ve Başkan bilmesin diyenler. Ne yazıkki kendilerini farklı konularda yetkili sayıp parti içerisinde baskı kurmaya çalışanlar yüzünden CHP bir adım ileri giderken çok kişininde canı yanacaktır.
CHP il Başkanı ve yöneticilerinin görevden alınmasına saatler kalmış olmasına rağmen halen daha ilçelerine ve CHP delegelerine hatta gönülllü olarak çalışan gençlere dahi baskı yapmayı kendine hak gören zihniyet yüzünden daha çok farklı mücadelerler içierisinde olacağımız kesin dir.
Bizleri sadece bir partili olarak gören ve bir koyun sürüsü zannedenlerin her zaman karşısında olduklarımızı bilmelerinin vaktidir. Yakın zamanda kendilerini partilerinin tek hakimi olarak görenler sıra ile partililerin karşılarına çıkacakları günlerde alt taban çalışmalarında ne ile karşılaşacaklarını bilmemektedirler.
Maalesef, Sadece sarıyer ilçesinde bir genç arkadaşımızın görevden alınması neticesinde göstermiş olduğu tepkisel eleştirisine tahammül dahi edemeyenler, Kitlelerin tepkisine nasıl cevap vereceklerdir.
Elbette CHP de yeniden yapılanma gerekmektedir. Bunun için parti içerisinde uzlaşma olanakları kalmamıştır. Yeniden yapılanmanın sancılarını yaşamaktayız. Her yenilik mutlaka bizlere farklı kazanımlar getiriecektir. Lakin yeni içerisinde kirliler ayıklanarak bu mücadele yapılacaktır.
Bizler burada. CHP içerisinde yanlışların neler olduğunu ve kimlerin önünün kesildiğini yazmıyor ve açıklamıyorsak bu parti ahlakının verdiği bir disiplinden kaynaklanmaktadır. Lakin haklarında dava bulunan ve partiyi mahkeme kararlarında millet vekili olmalarına olanak olmadığı halde kurumsal olarak suç işlenmişken ve eski görevlerinde farklı suçlar işleyen zatı muhteremlerin korkusuzca aynı suçları işlmeye devam etmeleri ve buna mukabil partiyi yeniden dizayn edilirken uçuruma sürüklemelerinin hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.
Sonuç olarak. CHP adına kim konuşuyorsa mutlaka bir bilgisi olmalı ve bu bilgi doğrultusunda açıklama yaparken sebeplerini sunarkende çıkmış olduğu siyasi bir yolda emin adımlarla ilerlemelidir.demekki CHP istanbul İl Başkanı Bahri ŞAHİN ve onun adına konuşan 0532 345 85 45 telefondan arayan Bahrş ŞAHİN ‘in danışmanı olduğunu söyleyen Levent bey. Siyasetin daha henüz başlarında bulunmaktadır.
Bir şarkı geldi aklıma . seni yerler yerler. Seni ham yapar zilliler.
Mustafa BALCI