Son Dakika Haberler

Hayvan terli, Artık YEMEZLER!

Hayvan terli, Artık YEMEZLER!
Okunma : 78 views Yorum Yap

Hangi güç, nerden gelirse gelsin, Sarıyer de seçim almak zordur. Bunun için her yol denenmektedir. Plansızlık, Programsızlık, siyasetten yoksun olmak, çevrenin tepkilerine yol açmaktadır, Her yol denense bile denenmemiş bir yol mutlaka vardır.

Sarıyer yerel seçimlerinde adaylar çıkmakta, adayların komiteleri çalışmakta, hızlı bir örgütlenme vardır. Doğaldır bütün bunlar.

Her türlü iyi niyet girişimlerine rağmen bugün gelinen sonuç ve izlenen politika, maalesef Sarıyer de partililere yara açmaktadır. Herkes merakla ortaya çıkan siyaseti ibretle izlemektedir.

CHP Sarıyer de son yılların en hareketli siyasetini ve Genel Kurulunu yaşayacağız. Güzel bir kongre olacak. Her ne kadar biraz sert geçeceği düşünülse de, bu hareket partiye canlılık  getirmiştir. Son yaşanılanlar ise Sarıyerlilere yutturulmak istenen bir operasyonun karşısında birlik olmasını sağlamış ve eski duayenler bir araya gelmiştir.

Herkes, Nerde hata yaptım artık konuşulmamakta, nerde? ne için? Hareketinin bilincindedirler.

X                          X                      X

Sosyal medya ve yerel sitelerde gün ve gün yazılanları ve konuşulanları takip ediyoruz. Çirkince karalama uygulanmakta, taraflar cephe oluşturmaktadır.

Mahalle delegelerine bakıyorum. DSP den transfer edilmiş bir çok üyemiz ve delegemiz mevcuttur, Oysa kendi partilerinde neden delege olamadıklarını şimdi daha iyi anlıyoruz.  Son yılların en fazla toplu geçişi yapılan partilerden biri olan CHP ye DSP den akın yapıldığını, DSP nin Sarıyer de tamamen bittiğini. Bir önceki seçimlerde yaşamış oldukları başarısızlığın aynısını, yapılan iltihaklarla CHP de yaşatmak istemektedirler.

Gelen mesaj ve maillerde kayıtlara baktığımızda bir mahallenin tamamının seçimsiz bir şekilde Transferden kaynaklanan kaydırma delegelerle doldurulduğu görülmektedir.

Daha enteresan olanı ise 8 meclis üyesinin delege yapılmaması.

İşte birilerinin içsel hesaplaşması başlamaktadır.

“Meclis üyesi, bir dönem önce seçilememişliğin ezikliğini parti değiştirerek CHP çatısı altında gerçekleştirmek istemesi, hayalden başka bir şey değildir. Bu şans bir kere verilmiş, Meclis üyesi yapılmış, lakin Sarıyer Belediyesinin İlk kadrolaşmasında ve Mahkemeler karşısında aynı nedenlerden ötürü, içsel hesaplaşmanın ve siyasi hırsın kurbanı olarak, ihbarcı ve yanlış suçlamaların adamı olmuştur.”

Bakınız aynı mantık nasıl ? Hedef değiştiriyor.

Bir yıl önce CHP Belediye Başkanı’nı düşürmek isteyenler kim ise, başaramadılar.

Genel Seçimlerden bir ay önce aynı gurup, hiçbir değişiklik olmadan bu sefer uzun vade planlarını gerçekleştirmek için harekete geçmiş. CHP’de boş yer bulmuştur, Sarıyer siyaseti,  CHP içerisinde kopmalar ve hüsranla buna rağmen az bir farkla seçimleri kazanmıştır.

Bütün bu operasyonlar kendi içimizden çıkmış ve parti adına yapılmıştır. (Ayrıca yazacağım..)

X                      X                         X

Bugün artık en kritik haftaya girmiş bulunmaktayız.

Şimdi size delegelere nasıl bir bütün olduğumuzu pompalayacaklar. Sarıyer’i kucaklayan bir yapı oluşturduk diyeceklerdir. Yani her şey unutulacak…

İnsanların hakkında yazılanlar, tehditler, kırılmalar, küskünlükler ve bunların sebeplerine sünger çekilecek. Biz bir bütünüz denilecektir. Sizde inanacaksınız.

Nasıl inanacağız.

Belediye Başkanı Genel Merkeze rapor edilerek. Hakkında hayali parti suçu oluşturulacak, rapor halinde Genel Merkeze iletilecek. Bütün bunlar yapılırken ben partimin iyiliği için yapıyorum. Benim çalışmam bunlar denilecek. Hangi detayı burada yazayım. Üzülüyorum..

Kime l inanacağız!

İnsanlar belirli meslek guruplarından gelmiş. Meclis üyesi olmuşlardır. Fakat meslekleri devam etmektedir. Elbette geçinmek için çalışmak zorunda kalacaklardır. Meclis üyeliğinden gelen para nedir? Merak ediyorum.  Harç veya yevmiye ne alıyorlar? Belirli bir maaş yok.  Çalışmak zorundasınız,  parti suçu işlediniz. Rapor edileceksiniz.

Yani TBBM değil ki. Gurup Başkan vekili Muharrem İnce gibi Hakan Şükür dosyası açalım. Bu nasıl mantık.

Neden  İnanacağız!

Bir garantisi var mı? Neyin garantisi diye merak ediyorsunuz! Genel Kurul da yönetici oldunuz.  Artık sokaktaki adam değilsiniz, Belediye Başkanı ile tanışıklığınız mecburen olmaktadır. Birlikte deplasmana maça gittiniz, Hemen iş seyyahatına gidildiğinden rapor edileceksiniz.

 “ bakınız burada parti suçu işlemeye başladınız.”

Muhabbet edeceksiniz,!

Nasıl iç  sorunlarımızı sen gidip bir başkasıyla paylaşırsın,  Bu parti suçu..  ilçe Başkanı dışında hiçbir yönetici Belediye Başkanı ile görüşemez. Bu mudur? KGB dahi böyle rapor hazırlamıyor. DUMA da bile yoktur.

Niçin  inanacağız!

Bir yakınım veya ailemden birisi, belediyede çalışıyorsa ve ben yaşamak için çalışmak zorundaysam, beni işe alamayan bir meclis üyesi, kendi yanına alıp, gel burada çay doldur dese. Birlikte çalıştıklarından dolayı Genel merkeze rapor edileceksiniz. “ Bakınız parti suçu işleniyor”

İnanarak yazacağız..

Ben bu satırları yazarken şifreli bir şekilde!

Sayın Mustafa Balcı, partimiz hakkında gerçekleri sansürlü olarak yazmaya çalışmış fakat partililerimiz bunları anlamakta zorluk çekmiştir. En kısa zamanda tekzip ederek gerçekleri tam olarak yazmazsa disipline verileceği kendisine beyan edilmiştir. Genel Kurul’a kadar bildiği ne varsa açıklamazsa partiden atılmasını talep ediyorum..

Hakkımızda, Sarıyer Times internet sitesinde, Kayyum mahkeme kararına karşı, ilçe seçim kurulundan alınmış olan acele kararı, detaylı bildiği halde kamuoyuna açıklamamıştır. Partililerine detaylı bilgi vermekten kaçınmıştır. Tüm yazıları ekte olup, gerekli detay bilgi dosyaya konmuştur.

Haber bile yapmadım..

CHP Disiplin Kurulu Başkanı kim? bilmiyorum iyi mi? Var mı? tanıdığı olan!

Mustafa BALCI

Yakında…..

BENJAMİN FRANKLİN AİRLİNES hikayesi   “CAFER’in Dönüşü.”

“Bir ihale aldım devamı gelmedi. Siyasete girdim bana yol vermedi.”