Son Dakika Haberler

Kuzey Platformu Cemal Yeğin’i Destekleme Kararı Aldı.

Kuzey Platformu Cemal Yeğin’i Destekleme Kararı Aldı.
Okunma : 181 views Yorum Yap

Ülkemiz Cemaatçilerin kontrolünde, Bütün kaleler ele geçirilmiş, Devlet kadroları, son 10 yılıdır devam eden operasyon sonucunda teslim alınmış durumda.

Ergenekon, Balyoz, diye adlandırılarak içeri tıkılan aydınlar, siyasiler, Kemalistler, yargılanmakta.

Toplumun, en yüce değeri olan direnç duygularını kaybetmeye başlaması, son yıllarda yapılan zamlara dahi ses çıkaramaz duruma getirilmesi. Korkutulması..

Cumhuriyetin kurucu kadrolarının oluşturduğu devlet kuran partimizin içsel operasyonlarla eritilme aşamasına gelmesi. Aynı toplumu oluşturan Cumhuriyet Halk Partililerin dış baskıların etkisinde kalarak, yaşamda direnç göstermekten uzak, duygularının esiri kalmış durumda bırakılarak, duygusal çöküntüye destek vermeye zorlanması. Sessiz kalması, Uyutulması.

Direnme gücünü kaybederek, içsel direnişten uzaklaşması, Gerçeklerden kaçması, görmemesi, duymak istememesi.

Kuzey tüm nedenleri sorgulayarak karar aşamasına geldi.

Bugün ülkemizde, mensubu bulunduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi son kalemiz olarak direnecek mi?  Partiyi oluşturan bizler direnecekmiyiz?

“Geçmişe baktığınızda bir partinin tüm kadroları ile birlikte nasıl çökmek üzere olduğunu ve mensuplarının çeşitli partilere dağılarak yer bulmaya çalıştıklarını görmekteyiz”. Üst üste seçim kaybetmiş kadrolarının yer bulmak için CHP içine nasıl ve ne şekilde sızdığının ve kısa zamanda parti içinde yer bularak, içsel mücadeleye başladığının geçte olsa farkına varıyormusunuz?

Kuzey Platformunun davası Cumhuriyet Halk Partisini teslim etmemektir. Kuzey Direniştir. Mücadeledir.

                           X                   X                 X

CHP Sarıyer ilçesi bir seçim kazanmış, parti içine sızan kişilerce yanlış yönlendirilmiş, Üst kadrolarda yer almaları bir şekilde sağlanmış “izin verilmiş”, Belediyemizin ilk bir yılı içersinde istemediğimiz bir dava ile karşılaşması CHP Sarıyer’in sarsıntı geçirmesine sebep olunmuştur.

Nedenlerini araştırdığımızda, Üst kadrolarda yer edinen “Cemaatci elemanların” ancak böyle bir operasyonla tespit edebileceğimizi bizlere yaşatmıştır. “Bu kadrolar en kısa zamanda istifaya zorlanmış ve yerine atamalar yapılmıştır.”

Davanın seyir aşamasında ise “arka planda” aynı kadronun olduğu tespit edilmiştir.

Mevki kaybeden Cemaatçiler bu sefer ilçeye yönelmiştir.

“Cemaatciler yılmamış, seçim kazanmış bulunan İlçeyi görevden aldırmayı başararak, Sarıyer CHP de kaoslu günler başlamıştır”.

“Unutmayınız!

Genel seçimlere bir ay kala bu operasyonun gerçekleşmesi, Partimizin seçimlerde başarısız sonuçlar almasını sağlamak için yapılmıştır.” Lakin gerçekler ancak şu anki delege yapılanmasında ortaya açıkça çıkmaktadır.

Kuzey, tüm iyi niyetiyle, parti ahlakı içerisinde çalışmalara destek vermiş ve kendini delege seçimlerine hazırlamıştır.

İlçe genelinde yapılan delege seçimleri, Kuzey’de, aynı şekilde zor koşullarda sızmaları önlemek amacıyla mücadele etmiştir. Kemalist arkadaşlarımız mahallelerinde direniş göstermiş güçlerini korumaya çalışmış ve kazanmışlardır.

Sanıyorduk, Öyle sanıyorduk.

Kuzey’in sahil kesimlerinde mahalleler direnme gücünü farkına vararak, içimize sızan gizli cemaatcileri farketmekte geçikmemişlerdir. Cemaat, her türlü, iyi niyet ve güler yüzünü göstererek, duygusal bağlamda ve yaşamsal dürüstlük örneği vererek, bu gün ülkemizde olduğu gibi, her türlü özgür ve bağımsız yapılanma içerisinde, yapılan kanunlar gibi, Arap Baharının Özgürlük felsefinde uyguladıkları Böl ve Yönet politikalarını, aynı şekilde mahallelerimizde uygulayarak, demokrasi, delege ağaları esareti, kul olma denilerek, toplumu,  bizim kulumuz olsun mantığında parçalayarak ele geçirmeye çalışmışlardır.

  1. Projede özgürlük ve senin hakkın denilerek insanlara güvence verilmiş, insanlar inanmış ve kendi arzuları ile ortak kanaate varılmış ve inanılan dürüstlük içerinde listelerini vermişlerdi.
  2. Proje ise umudun uzaktan gösterilerek yok edilmesi ve teslim alınmasıdır.

 

Operasyona direnenler, mahkeme açarak ve mahkeme kararının neticesinde KAYYUM sonuçlanmış ve karar yine Adil Düzenin “Cemaatci hukukunda” el çabukluğuyla yeni kararlar alınarak, gerekli düzenlemenin “tarihteki en hızlı mahkeme kararı aldırılarak” ilçe tekrar operasyon için gelenlere teslim edilmiştir.

(“Mahkeme kararının kesin sonuç olmadığından Kadıköy CHP’nin yaşadığı durumu Sarıyer de yaşanabilir.”)

Bugün listeler, %50 si cemaat kontrolünde bulunmaktadır. Bu kadroların içerisinde maalesef eski dostlarımız ve arkadaşlarımızda vardır.

“F.CHP yaratmak isteyen kadroyu kullanmak amacıyla  hareket eden ve kullanacağını sanan siyasette önder kadrolar da mevcut bulunmaktadır.”

“Gerçek hedefin ise 2014 seçimleri olduğu ve yukarıda belirttiğim Genel seçimlerden bir ay önce yapılan operasyonun, şimdi hedefleri çok daha derin ve gelecekteki hedefleri düzenlemek için yapılan Türkiye genelinde bir operasyondur.”

Bu kadro Sarıyer CHP’ nin başarısız olarak kalması ile AKP zihniyetine tekrar belediyenin kaptırılması projesine hizmet etmektedir.

Unutmayınız ki!

“Başbakan Tayyip Erdoğan, Sarıyer namusum demiştir. Sarıyer’i her ne pahasına olursa alacağız.”

CHP Sarıyer belediyesi için yapılanları göz önüne alırsanız. Gavur İzmir’in neden ve nasıl bir operasyon içerisinde olduğunu görecekseniz. Bugün ülkemizde CHP Belediyelerinin yaşadığı sorunlar tüm hedefin seçimler olduğunun göstergesidir.

Unutmayınız ki!

Mahkeme tutanaklarında geçen “Emir Komuta zincirinde ilçeyi yönetiyorum” açıklamaları CHP Genel Merkezinin talimatları değildir. Bu olsa olsa Cemaat emirleridir. Özgür değiller ve yalnız başına karar alamazlar.

Çünkü, hiçbir Devrimci, Sosyal Demokrat, özgürlükçü insanlar bu açıklamayı yapamazlar.

Hiçbir CHP li kul ve köle değildir.

CHP Sarıyer ilçesinde 2014 seçimlerini kazanmak için yola çıkıyoruz.

Kısa dönem için yapmış olduğumuz bu açıklama neticesinde İlçemizde yaşanacak olan CHP Sarıyer İlçe Kongresinde Başkan adayı Cemal Yeğin’i destekleme kararı almış bulunmaktayız.

Kuzey Platformu

Mustafa Balcı