Son Dakika Haberler

Merhamet Çarşı Pazar. Mustafa BALCI.

Merhamet Çarşı Pazar. Mustafa BALCI.
Okunma : 83 views Yorum Yap

Çok değerli dostum CHP Sarıyer ilçe başkanı sayın Mehmet DENİZ Sarıyer’ de oy hedeflerinin 100 bin olduğunu açıklamasını yaparak yüreğimize su serpti. Elbette Sarıyer için çok büyük bir önemi var, lakin birde taban da 2 yıldır yapılan bir çalışma var. Bunu biraz izah etmek zorundayım, kendimi açıklama yapmak mecburiyetinde hissediyorum. Bu vesile ile sakın kızmaca ve darılmaca olmamasına özellikle dikkat çekmek istiyorum.
Özellikle “ atama ile gelmiş bulunan sayın ilçe başkanımız Mehmet Deniz’in ve hiç birini tanımadığım değerli CHP ilçe yöneticilerinin “ dikkate değer bulduğum ve açıklama yapmak zorunluluğunu hissettiğim “Kuzey “ çalışmalarından bahsetmek gereğini gerekli görmekteyim.
Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu özelikle “Kuzey, Güney, Doğu, Batı yoktur” hepimiz kardeşiz demektedir.
Sizce öyle mi?
Elbette HAYIR!
Yönleri tarif etmek için pusulaya gerek yoktur. Lakin 2 yıldır süren çalışmaların ve herhangi menfaat beklemeden yapılan hazırlıkların akabinde listelere yansıyan ve seçmen katılımının en yüksek düzeyde olması için çaba harcadığımız ve bu çalışmaların tek düze olmadan yapısal olarak ve reel aktivitasyon da, proje bazında belirli bir program ve yerel baz da sürmanşet olabilecek çalışmaların, hiçbir şekilde tek düze edilmeden ve “kibir, ihtiras, kompleks, ilerisi için düşünülmesi gereken menfaatler dahi düşünülmeden” profesyonelce, lakin amatör bir ruhla yapılan parti çalışmalarının hiç bir şekilde yabana atılmaması gerekmektedir.
KUZEY VARDIR. Ve her zaman var olacaktır.
Bu siyasi bir hareket değildir. Sadece bugün bir takım insanların düşündüğü gibi 13 Haziran hareketi de değildir. “KUZEY “ CHP ye gönül vermiş. Gönüllülerin, menfaat gözetmeden atıl kalmış, lakin değerlendirilmesi ve aktivitasyon kazandırılması gereken değerlerin ön plana çıkarılarak parti bünyesinde değerlendirilmek adına yapılan ve apolitik bir gençlik olarak adlandırılan 1985 ve 1990 doğumlu gençlerin politikaya aktif olarak katılımının sağlanması ve değerlendirilmesi adına ve unutulan ve yükselen değer olarak görülen Sarıyer’in köylerinde “modern kent köylerinde” bulunan nitelikli, partiyi tanıyan, katkı sunmak isteyen ve değerlendirilmek için kendilerinin keşfedilmelerini bekleyen insanların, ön yüze çıkarılmış insan topluluklarının siyasi olarak değerlendirilmesi, adına kurulmuş ve çalışmaların karşılıklı olarak yapısal değerde değerlendirilmesi, üretilen projelerde aktif olarak yol alan, kaybolan ve atıl kalmış, gizli değerlerin ön plana çıkarılması için kurulmuş bir harekettir.
KUZEY Bir çalışma biçimi ve öz güven hareketidir.
İl genel meclisi oylarında almış olduğumuz 77 bin oy ve bunun alternatif ve yeterlilik düzeyinde sıkı çalışmalar sonuncu hedeflerimizin zaten 100 bin olduğunu 2 yıldır söylemekte ve listelerimizde kayıtlı bulunan 200 bin seçmen sayısının ve asgari istediğimiz an ulaşabildiğimiz 25 bin hane telefon çalışmalarımızın gelecek dönemlerde siyasi katılım ve aktivitasyonun reel çalışmalarında gördüğümüz sadece KUZEY MAHALLESİ çalışmalarında 25 bin kişiye ulaşabilen 3 bin aktif katılımı olan ve heran 300 kişi den oluşan gönüllüler komitesinin 2 yıllık çalışmaları göz ardı edilmemesi gerekmektedir.
Tüm partililer tarafından bilinen KUZEY çalışma komitesinde hedefler ve çalışma organizasyonu her zaman, çoğulculuğa dayalı katılımı yüksek tutan, hedefleri büyüten ve bilinçli çalışmanın tüm semerisini parti adına toplayan bir ekip anlayışıyla hizmet vermektedir.
Aşiyandan Kısırkaya’ ya Kuzey mahalleleri çalışmalarına yüksek özveri ile devam etmektedir.
Tüm çalışmalar bir daha seçim kaybetmemek adına yapılmaktadır. Seminerler ile, Paneller ile, istasyon çalışmaları ile, eğitim çalışmaları görsel ve örgüt adına yapılan ve her bir çalışma 965 ilçe başkanlığına gönderilen ve bu çalışmaların her bir dosyasının Genel Merkez’e ulaştırılması, disiplin içerisinde yürütülen bu çalışmalar sadece bu seçimler düşünülerek yapılan kısa vade çalışmaları değildir.
Dileğimiz. Tüm modern yapısal ve kitlesel çalışmaların tek düze düşüncelerden uzak modernite içerisinde, karşılılık beklemeden tüm mahallelerimizde organize bir şekilde devam etmesine çalışmak ve bu katılımın sürekli olmasını sağlamak, yüksek motivasyon, yükselen yeni değerlerin partiye katılımının uygulanabilir, kazanılmış aktif değerlerin pasifizasyon dan kurtularak değerlendirilmesi ve kedilerini atıl hisseden değerlerin parti tarafından kazanılmış değer olarak aktif hayata geçirilmesi sağlanmak istenmektedir.
Yolumuz uzun ve zor zahmet yürüyen, lakin fedarkarlıkların sınırsız, hırslarımızın bilinçli bir şekilde değerlendirilmesi adına yola çıkılmış bir KUZEY Hareketidir.
Kuzey Mahalleleri geleceği görmekte ve bu vesile ile 2 yıldır amansız bir siyasi çalışma içerisindedir.
KUZEY OLUMSUZ TÜM KOŞULLARA KARŞIDIR
Mustafa BALCI