Son Dakika Haberler

Nikah Tazelediler. Gerdeğe Giremediler. Mustafa Balcı

Nikah Tazelediler. Gerdeğe Giremediler. Mustafa Balcı
Okunma : 153 views Yorum Yap

Cumartesi günü Şükrü Genç’ten “özür dileyerek” kongre sürecinin kırgınlıklarını gidermeye çalışanların içsel hesaplaşmalarını, pazarlıkları ve meydan okumalarını ne yazık ki gözlemlemek zorunda kaldık.

CHP  Sarıyer kongresinde yaşananların Şükrü GENÇ’e karşı  Kanber DOĞAN – Erol Aydın – Cengiz ALP ekürisinin çekişmesi olduğunu bilmeyenimiz kalmamıştır.

Saf ve temiz CHP üyelerinin, son oluşumda delege olma şansı bulan insanların, yönetimleri ne amaçla desteklediklerinin henüz farkına varamamış olduğunu görüyoruz.

Günlerce tartışılan ve şantaj haberlerle yerel basında yer bulan çirkin dedikoduların ve Genel Kurul’un seçim havasından çıkıp hesaplaşma ve yıpratma üzerine kurulduğunu, izlenen stratejinin CHP yi yönetmek için değil, uzun vade planların uygulanabilmesi için yapılan bir operasyon olduğunu açıklamaya çalıştık.

SIKINTI VAR.

Kongreyi kazanan İlçenin, günler geçmesine rağmen sıkıntıda olması düşündürücüdür!

Sıkıntı, Kongre sonrası yaşanacak olan Sarıyer Belediye Meclisi Komisyonlarında etkinliği sağlamak ve komisyonları belirleyici olmak.

“Kayyum atanmasını bir parti görevi olarak algılamayıp, siyasi rakipten ziyade linç politikasını benimsenerek, kendi partisinden kabul etmeyerek, Kayyumda görev alanlar ve seçimlerde Şükrü GENÇ’in desteklediği listenin anahtar rolünü üstlenen “siyasi önder meclis üyelerini”, meclis gurubunda yeniden görev verilmesini engelleyerek, Şükrü GENÇ’in iki yıldır çalıştığı başarılı kadroyu dağıtmaya çalışmaları aynı parti içindeki siyasi hizmet ahlakına sığmamaktadır.”

En önemli komisyon olan İmar Komisyonu’nda operasyon yaparak Erdal Sarıgöl’ün. CHP meclis Gurup Sözcüsü Gökhan Zeybek’in değişmesini zorlamaktaki amaç her ikisinin de ortak özelliği “kayyum Görevini” kabul etmeleridir.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ ekibini kontrol ve muhafaza ettiğinden hiçbir ekip arkadaşını harcamadığı görülmektedir.

CHP Sarıyer, siyasi operasyonunun baş aktörlerinden  Erol Aydın kongrede kazandığı seçimi Belediye meclisinde kaybettiği, CHP Sarıyer ilçesinin mecliste “siyasi yaptırımı, etkisi” olmasının söz konusu olmadığı belli olmuştur.

Yaşanılan içsel hesaplaşma ve siyasi hırs CHP nin Sarıyer de büyük yaralar almasına sebep olması kaçınılmazdır.

KAZAN KAYNIYOR

Yerel Medyada, Belediyenin siyasi kanadına operasyon yapmaya çalışılması, normal haberlerin şantaj haberciliğine dönüşmesi ve bunun desteklenmesi CHP Sarıyer parti içi mücadelesinin siyasi menfaatler üzerinden yürütülmesi CHP nin Sarıyer de en büyük muhalefetinin AKP olmadığını, içsel muhalefet olduğunu bilinmektedir.

2010 yılında Yerel medya, Israrla Şükrü Genç’in çevresi tarafından yanlış yönlendirildiği, A takımının ve bu kadronun perde arkasında güç olan Kanber DOĞAN dan kurtulması gerektiğini günlerce yazmıştı. Resimlerle ve belgelerle başarılı habercilik yapılmış, Şükrü Genç’in gerçekleri görmesi sağlanmıştı.

“Kamuoyunun uyarısını dikkate alan, bir yıl gibi kısa bir zamanda kadrosunu ve ekibini değiştirerek, büyük operasyonlara girişen Belediye Başkanı Şükrü GENÇ bunun semeresini son iki yılda almış ve başarılı projelere imza atmıştı.”

Eski A takımı Belediyeyi etki altına alarak, CHP ilçesini ele geçirerek siyasi baskı ile yeniden Belediye yönetiminde söz sahibi olmak istemesi, Bu operasyonda etkin rol alan Yerel Medyanın gözünden nasıl kaçmaktadır.

A takımı kendine “Yerel Medya” mı oluşturmuştur!

Perde arkasında AKP ile pazarlık yapılmış mı?

CHP nin Sarıyer de açık farkla kazanmış olduğu yerel seçimlerdeki farkı içsel parçalanma ile oy kaybına uğratılmaya mı? çalışılmakta dır.

2014 Seçim hedeflerinin ise Sarıyer’in hayati öneme sahip projelerinin temellerini atarak gelecek seçimlerde haklı olarak tekrar aday olmasının kaçınılmaz olduğu bilinen Şükrü GENÇ’in aday olmasımı engellenmek istenmektedir.

Belediye Başkan adayı olmak için 2 yıl daha süre varken, Aynı partiden insanların siyasi çirkinliklere alet olarak kamuoyunda nasıl destek bulacakları merak konusudur.

 

MECLİSTE YAVŞAK VAR!

Sarıyer Belediye Meclisinde CHP  Gurup toplantısı devam ederken, guruptan çıkan Erol Aydın’ın yanına gelen Kanber DOĞAN yüksek sesle ” yavşak bunlar” diyerek vermek istediği mesajın ne olduğunu çözemedik.

Gurup odasına girene kadar izlenen siyasetin, Meclis üyelerinin gurupta Şükrü GENÇ den yana tavır koyması ile meclis etkinliğinin sıfır olduğu belli olan “Sarıyer de İktidardaki CHP Belediyesinin, CHP li muhalifleri”  Belediye yönetiminde etkin söz sahibi olamamışlar.

Meclis toplantısı devam ederken, komisyon oylamaları bitince toplu olarak Kanber Doğan, Erol AYDIN, Gurup Başkanı ve ilçe Yönetimi meclisi tepkili olarak terk edilmesi, Meclis Başkanı Şükrü GENÇ’in arkadaşlar meclis devam ediyor. Biz buradayız,” uyarısına rağmen geri dönmemeleri gelecek günlerde siyasetin çok farklı gelişmelere gebe olacağının habercisidir.

Mustafa BALCI