Son Dakika Haberler

Padişah, Kralın Soytarısı olursa, AKP’de Kraliçe kim olur?

Padişah, Kralın Soytarısı olursa, AKP’de Kraliçe kim olur?
Okunma : 141 views Yorum Yap

Kandilliden her zaman deprem raporu alacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Adı sevda Tepesi olunca tabiî ki kandilli sallanacak ve bu sarsıntının altından bir Suudi Kral karlı çıkacak,

CHP İstanbul Büyükşehir meclis üyeleri yoğun bir direniş göstererek elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı. Aslında siyasi bir direniş gösterildi, CHP Millet Vekillerinin de katıldığı bu gece boyunca süren direnişte Sarıyer İBB meclis üyeleri de katıldı,

İBB Meclis Üyesi, CHP Sarıyer Meclis Üyesi Grup sözcüsü Gökhan ZEYBEK ile yaptığımız görüşmede. “Sevda tepesi için Bogaziçi imar yasasının değişme süreci kaçınılmazdı, Boğaziçi’nde İmar izni olmadığı halde son iki yıl içerisinde rantiye kovalayan büyük iş adamlarının İmar izni olmayan büyük arsaları ısrarla satın almaları ve bu arsaları toplayarak, hayretler içerisinde neden ve niçinlerini sıraladığımız ve yatırım olarak düşünülen yerlerin AKP iktidarının uygulamış olduğu katı Boğaziçi kanunlarını ısrarla her türlü küçük yapılanları ve zorunlu tadilatların dahi bin bir zorlukta çıktığı ve yeniden yapılaşmaya kesinlikle müsaade edilmediği bilinirken. Bu kanunun birden değişmesi bizleri hüsrana uğrattı.”

“AKP iktidarının aynı gün imar izni çıkarırken, Boğaziçi İmar müdürünü Ulaştırma müdürlüğüne sürgün göndermesi ve Boğaziçi İmar müdürlüğüne yeni atama yapılması, AKP içerisindeki Rant kavgasının artık belediyelere de sıçradığını gördük. Acele yapılan operasyonun İstanbullular tarafından dikkat edilmesi gerekir”

Ön görünümdeki o zamanki arsa sahiplerinin ısrarlı yapılaşma için izin istemesine kesinlikle imar izni yok denilerek karşı çıkılması, gerekli arsaların toplanarak amaca ulaşıldığında bu izinin acilen çıkarılması CHP olarak farklı tepkilerimize yol açtı.

Bu talana dur denmesi için artık siyasi partilerden çok, yıllardır hak sahibi olanlarında mücadele etmesi gerekmektedir.

Bundan sonra Yüksek Rant sırası kimde! Kimlerde.

Sevda Tepesinde kulanılabilir alan 57.000 mt2, % 6 toprak üstü kullanım olduğundan 7.30 mt yükseklik çıkılacaktır.  Suudi Kralı’nın Sevda Tepesi arsasına yapacağı villalar 2 katı geçmemesi gerekir, asıl sorun şimdi kaç kata izin verilecektir.

“Yasal olarak yine kişiye özel kararlar alınacak mı?”

“Çamlıca tepesine yapılacak olan “Büyük camii için Suudi Kralı Sponsor” olabilir mi?” Takip ediniz.

İBB deki AKP’ li Sarıyer meclis üyeleri ne yapmışlardır…

AKP Sarıyer İBB meclis üyesi Halil CANARIKAN’ a şimdi sormak gerekiyor, “Sarıyer de göstermiş olduğunuz hassasiyeti, İBB de Kadir TOPBAŞ’a karşı gösterebildiniz mi? “

Sayın Halil CANARIKAN acaba. “Kadir TOPBAŞ’a Yalancısınız. Sayın Başkan, İstanbul’a ihanet ediyorsunuz. Sokaklarda gezecek yüzünüz yok. Utanmalısınız demişmidir.”

AKP ‘nin örgütlediği Pınar Mahallesi halkı, Kadir TOPBAŞ için “bu halk senide rantçıları da affetmez” pankartı asabilecekmi?

AKP Meclis Üyesi Hüseyin ÇOŞGUNSarıyer tapularını Halil Canarıkan’in Engellidiğini bilerek şimdi kendi partisine “” Suudi Kralına ve Rantiyeci iş adamlarına imar izni verirken Tapularını hemen verecekmisiniz,” diye sormasını beklemekteyiz.

Sayın Hüseyin ÇOŞGUNSayın Şükrü Genç’in tapu vermesini siyasi olarak engelledik şimdi siz Suudi Kralına ve Rantiyeci büyük iş adamlarına hemen tapu verecekmisiniz. Önce Sarıyerlilerin hakkı değil mi Sayın Kadir TOPBAŞ diyebilir mi?”

Mustafa BALCI.