Son Dakika Haberler

“SARIYER KART “ Vatandaşlar Doğru Anladı! Sizler Eksik Yaptınız! Mustafa BALCI

“SARIYER KART “ Vatandaşlar Doğru Anladı! Sizler Eksik Yaptınız! Mustafa BALCI
Okunma : 60 views Yorum Yap

Sarıyer MANŞET gazetesinden ilk okuduğumda çok şaşırdım. Hiçbir şeklide aylık köşe yazarı olduğum gazeteye müdahil olmadım. Gerçekleri biliyordum. Bir yorum ve yorum ardından gelen farklı yorumları hep seyrettim. Dikkatle izledim. Uyarmadım.
Bekledim. Dana yı, dananın kuyruğunun nasıl sallanacağını bekledim.
Yanlışın üstüne yanlışlıkla gidilmemesi gerekiyor.
Sarıyer Belediyesi yapmış olduğu eksik anlaşmanın cezasının komu oyunda farklı olarak ve aslında en iyi hizmeti getirmeye çalışırken reklamın ve iyi tanıtımın olmayışından ve sürenin uzamasından dolayı eline ve yüzüne bulaştırmıştır.
Sarıyer kart. Tüm Sarıyerlilerin her zaman sahip çıkması gereken bir kart dır. Bunu yanlış kullanmayın ve kullandırmayın. Siz belediye yetkilileri sizlerde yanlış ve bilinçsizce anlatmayın. Elbette Sarıyer kart tüm anlatımlarda doğru analizler yapılarak tanıtılmakta ve yeteri kadar projenin tanıtılmasında öncülük edilmemektedir. Böylelikle eksik bilgi ve diğer belediyelerde olduğu gibi tanıtılmasına ve anlaşılmasına olanak sağlamamıştır.
Oysa ki. Sarıyer Belediyesinin açıklaması doğrudur. Lakin halkın beklentisi daha farklıdır.
HALK NEYİ BEKLİYOR.
İşte örnek ŞİŞLİ KART:
Bir yıl boyunca kartınızı kullanıyorsunuz ve içinde bulunan puanlar sayesinde. Evinizin, işyeriniz. Ve vergi mükellefi olduğunuz tüm varlıklarınızda bu puanlar ve kartın ve kartı sağlayan bankanın güvence ve resmi olarak anlaşmasında verginizi otomatik olarak bu biriken bonuslardan ödenmekte ve kalan miktar ise tahmin edemeyeceğiniz taksit imkanlarına. Yani taksitlendirmenin en küçük dilimi ile ödüllendirilmektedir.
Buradaki amaç, belediyelerin vergi toplamadaki kolaylığını sağlamak ve bütçeye farklı kazanımlar elde etmektir. Aynı zamanda vatandaşta bu kart sayesinde en fazla kanuni olarak üç taksitte ödediği vergisini on iki taksitte ödemekte ve faydalanmaktadır. Belediyenin buradaki kazancı ise banka kanalı ile tahsil ettiğş bu karttan kesinleşmiş ve denetlenmiş geliri sabit hale getirmek ve bunun bütçesine faydasını %100 olarak yansımasını sağlamaktadır.
Çünki belediyeler bu güne kadar kazanması gereken gelirlerini tahsil edememiş ve halka ulaşamamışlardır. Bu vesile ile halkın ayağına giderek ve bankanın sağlamış olduğu kolaylıkla kendine kazanımlar sağlamakta ve gelirlerini aktif hale getirmekte ve devletten farklı bütçe talep etmeden öz kaynaklarının değerlendirerek kazançlar sağlamaktadır.
Burada halk otomatik olarak sigortalanmakta ve mevcut anlaşmalı Şirket. Market. Toplu taşıma. Alışveriş merkezleri vs.vs halkın tüm gereksinimlerinin kullanıma geçtiği her yerde banka kredi kartı olarak kullanılmakta ve hiçbir kredi kartının sağlamadığı imkanları sağlamaktadır.
TABİ BUNU ANLATABİLİRSEN. DOĞRU ANLAŞMAYI YAPABİLİRSEN.
Maalesef eksik bilgi. Eksik ve hatalı anlaşma yüksek menfaatleri zora sokmaktadır. Sarıyer Belediyesi çağdaş belediyelerin öncüsü olmalıdır. diğer belediyelerden bir eksiği yoktur. olmamalıdır. halkına tüm imkanları sağlamalı ve bu imkanlar sadece bir ekibin elindedir.
İşte birbirinden korkan ve kendilerini izah edemeyen siyasi kadroların, tüm iyi niyete rağmen yanlış anlamaya sebebiyet veren, eksik anlaşmanın toplum tarafından ve karşıt siyasi handikapların günümüze yanlış olarak sunulması.
Sarıyer Belediyesi doğru olanı yapmıştır. Hareket ve çalışma doğru, lakin eksik en kısa sürede tamamlanmalıdır.
Mustafa BALCI