Son Dakika Haberler

SENİNKİ KAÇ SANTİM.Mustafa BALCI

SENİNKİ KAÇ SANTİM.Mustafa BALCI
Okunma : 77 views Yorum Yap

CHP de kurultay sancıları başladı. Herkes imza peşinde, ve herkes bir biririnin önüne bakıyor ve ben anlamıyorum. Cahilliğimden olacak sanırım. Pek fazla siyasette ilgilenmem ben. Biraz yeşilci sayılırım. Öyle yeşil ay grubundan hiç değilim tabii ki.
Lakin son zamanlarda GRENPAECE eylemlerinde bulunduğumdan olacak insanların beyninin beklide beyin ölçüsünün. Yok canım baş parmak ölçüsünün. Hadi yaa. Yüzük parmağıyla işaret parmağı arasındaki mesafenin onda birinin denk gelen kısmının ikiye bölünüp kalktığında yani parmağın kalkığında 3 ile çarpılmasından ibaret olan SENİNKİ KAÇ SANTİM Çevre bilincinde hareket ederken bu vesile ile bu eylemlerin GRENPAECE hareketinden nisbetle ben de çevre hareketine destek amaciyle çevrem deki insanların beyin ölçülerinin kaç santim ile ilgili olduklarını anlamaya çalışıyorum.
Bu vesile ile çevrem de doğadaki balık bilincini ve avlanma merakı da olan insanların avlanırken bir nebze olsun avlarına dikkat etmelerini ve bu vesile ile uyarılarda bulunmak için yapmış olduğum Söylemde Seninki Kaç santim dediğimde kalkıp kaç santim olduklarını suratıma karşı göstermelerini toplumsal eylem adına kınıyorum.
Bizde sorun var?
Santim sorunu var! bunu herkesin kabul etmesi lazım. Sakın benim sorunum yok kimse yok demesin ben inceledim. Bir bevliyeci olarak herkesinkine baktım, hepimiz sorunluyuz. Şimdi olmayanlar ispatlamak için bana resimlerini göstermeye çalışacaklar ve ben hepsinin resmini Sarıyer times te yayınlıyacağım iyiyimi.
Şimdi bekliyorum. Herkesin boynun kaç santim olduğunu. Hadi. Toplumsal kampanya yapıyorum. Açıklayın. Resimli olarak, yayınlamazsam nağmerdim. Gücüne ve yaşamına ve de medeni cesareti olan varsa burada yayınlayacağım
Yani yapılan siyaset sahilde rastgele atılan oltalara benzemez.her kafadan bir ses ile olacak iş değil.bir düzen olmalı. Bir aşkın dahi rast makamında veya bir hicaz makamında nüvesi olması gerekir. Yoksa birileri çıkar ve sahilde balık tutarken seninki kaç santim diye sorar işte o zaman vesile ile birlikte cevap vermek zordur. Zaten herkes doğuştan 22 santim olarak lanse etse dahi oysa sariyer sahilinde 22 cm balık bulmak zordur.ki deneyimli olarak mevcut tüm balık matrabazlarına sorduğumda Sarıyer de 22 santim bu boğazda zor bulunurmuş.
Sizler üzerinize alınmayınız.
Gerekli araştırmaları yaptım ve cinsel organı en ufak canlının güvercin olduğunu tespit etsem de bunun siyasetle veya DSP lilerle bir ilgisi bulunmamaktadır. Yani yaşamın kenarında olanları ayıklamasını biliyorum. Sadece bunu hatırlatmamda ki gaye Sarıyer ilçesinde olan operasyonun hedeflerinin kaç santim olacağı merakımdandır. Yoksa bu satırlar gerçekten balıkçılıkta harcanan ve boyutuna bakmadan avlanılan hayvanların katledilmesiyle ilgilidir.yani bunu kimseni üzerine alınmasına gerek yok.
Bu saatten sonra kimsenin uçkurunun kaç santim olacağı ile ilgilenecek zamanımız yok. Lakin iş bunu gerektiriyorsa da çekinmeden yapabileceğimizin herkesin haberinin olması gerekmektedir.
Günlerden bir gün yani DÜN!
Bir şerefliler takımından birisi bizi aradı ve benimki bayağı uzun dedi!
Bizde gerekli araştırmalarını yaptık. Yani kiminki nereye kadar uzanıyor merak ettik. işte bu vesile ile çıktığımız bu yol da henüz bize ulaşan bir şey olmadı.
Bizde bu kadar kısa mı diye merak ettik.
Hem danışman olacaksın. hem başını dayayacaksın ve kaç santim olduğunu bilmeden benimki uzun diyeceksin. tamam anladıkda başını yasladığın yastıkta kaç düğme var. derdimiz bizim düğme ile ilgilenmekte değil tabi. eskidendi o. şimdi fermuara bakıyorsun.
gene mi? olmadı!. canım çek başını ordan yaslanma. ne gerek var. ölçemediğin alete kafanı uzatmayacaksın değil mi?. Konsevatuarı boşuna kurmadılar.yani bizler bne zurnacılar gördük davuldan önce saksafonu zurna niyetine çalıyorlardı.
işte toplusal olarak sanat düşmanlığı da burada genlere işlenmiş bulunmaktadır.
Bu vesile ile biz GRENPEACE gönüllüleri olarak yapılan avlanmanın yasal çerçeve içerisinde hareket edilmesini ve avlanma kurallarına uyulmasına dikkat edilmesi gerektiğini elimizden geldiği kadar izah etmeye çalışıyoruz.
Yani bizler zurnanın son deliği değiliz. gerçi zurnada peşrev olmaz ama! deselerde. perdelere dokunmayı iyi biliriz.
Yani burada en küçük cinsel organ olarak güvercin dediğimizden DSP lilerin yani.siyasi olarak alınmaması gerektiği kanatindeyiz.
Gerçi sosyal yaşamda içine kapanık bir toplum olarak kabul edilen ahalimizin ve aynı vesile ile yıllardır çalışmalarını yaptığımız ve bu sektörde ulaşılması imkansız olan verilere ulaştığım analizlerimi burada yapmak istemiyorum. Lakin. Tüm kamuoyu gerekli incelemeleri yaptığında aslında toplumsal cinsel sonunun küçük balıkları tutmakta olan insanlardan kaynaklandığını ve verimin düştüğünü bu vesile ile yetiştiricilik faliyetlerinin ve boğazda balık ürünlerinin nasıl ve ne derece yetişmesinde engel olunduğunun farkına varmaları kanaatindeyim.
lütfen boğazda yeni yetişmekte olan balıklarımıza sahip çıkalım..ve birbirinize sorun tuttugun balık kaç santim…
Salın gitsin seneye daha büyüklerini tutarsınız..
Mustafa Balcı.