Son Dakika Haberler

Siyaset Uzun Bir Yolculuk. Mustafa Balcı

Siyaset Uzun Bir Yolculuk. Mustafa Balcı
Okunma : 137 views Yorum Yap

Siyaset kazanı kaynıyor, değerli insanlar arasında seçim yapmak zorlaşıyor, karar vermek için daha uzun süre var, bu süre sonunda kazanan adayların listelerinde bulunan her kim olursa olsun mutlaka parti için çalışacaklardır. Her zaman hizmet yarışı devam edecektir.

Sarıyer siyasetinde yarışa çıkmış bir dostumdan bahsetmek istiyorum. Av. Necati Yıldırım.

Artvin Borçkalı, 1991 yılından itibaren Avukatlık yapmaktadır, İmar Kent hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Spor Hukuku, yönetim alanlarında bilimsel çalışmalar yapıyor, İstanbul Barosu Çevre Hukuk Komisyonunda Başkan yardımcısı görevine devam etmekte. Sarıyer Spor Kulübü 2008 -2009 yıllarında genel sekreterlik, Kızılay Yönetim kurulu Üyeliği, Sarı Platform derneği kurucu yönetim kurulu üyesi, CHP Sarıyer İlçe (Eski) Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan yardımcılığı yaptı.

Benim tabirimle Siyasi Hukuk alanında da başarılı olarak kabul etmekteyim.

Sarıyer siyasetinde sürekli gündemde olan son yılların yıldızı diyebileceğimiz bir Avukat Necati bey, Sarıyer de hemen, hemen her konuda ve sosyal etkinlikte görebildiğimiz, Avukatlığından çok kişiliği ve sevecen Lazlık damarıyla, inatçı, espirili, insancıl olarak görmekteyiz. Biraz dert babası, biraz da meslekten gelen kendi çevremizde hatır Avukatı diyebiliriz.

Gençliğin verdiği hırsla ve enerjiyle Sarıyer çevresinde kendine rahatlıkla yer bulan ve bulunduğu ortamda farklı zeka yapısıyla katkı yapan bir insan dır. Kitleleri yönetmeyi ve yönlendirmeyi iyi bilir, deneyimleri her zaman vardır.

Necati bey, Partilidir, Öyle sıradan partili değil, Kurucusu olduğu Sarı Platform derneğinde 2009 yerel seçimleri için, kamoyunun ve dernek çevresinde bulunan üyelerin Sarıyer siyasetinde, Sarıyer’in güzellikleri için her partiden üyesi bulunan derneğin tüm katmanlarında desteğinin seçimlerde sağlanmasına en çok çalışan ve mücadele eden insanlardan biri olmuştur. 2009 yerel seçimlerinde CHP adayı Şükrü Genç ve İstanbul’ da Kemal Kılıçdaroğlu’ nun desteklenmesinde en büyük çabayı ve kararı aldırarak seçimlere koşulsuz destek vererek katkıda bulunulmasını sağlamıştır.

Sarıyer Times de yayınlanmış  “AŞK ÖRGÜTLENMEKTİR”  makalesinde, o zamanlar siyasi çıkışını yaptığının kimse farkına varmamıştı. “Ekmeği ve özgürlüğün olmadığı yerde barış olmaz, Barış yoksa umut’da yok demektir, Umutsuz sevgi yerşermez, Sevgisiz çiçek açmaz, çiçeklerin az olduğu yerde oksijen yetersizdir ve nefes alamazsınız, sonuçta nefes almadığınız yerde güneş batar.”  Satırlarından bugünü bizlere yazıyordu.

Açlık varsa, özgür olamazsınız, o zaman barış nasıl olacak, Umut nasıl olacak, Umudun olmadığı yerde “sevgi yerşermez” derken bugün yaşanılan sıkıntının, karşılıklı mücadelenin ancak birlikte yapılması gerektiğini söylüyordu. Birlik olamazsak nefes alamayız, Güneş batar, Umutlar tükenir diyordu.

Makalesinde “Her döngüsel değişim ve yenilik, insanlar ve toplumlar için yeni bir başlangıç ve umuttur, Şimdi önümüzde seçim var. insan en çok umudu seçer, Kimse aldanmak istemez, “

CHP de eski gençlik kollarının Genç  Siyasetçiler Birleşeninin kuruluşunda emeği olan ve gençlerin her zaman sorunları ile ilgilenmiş. Siyasi aktivitasyonlarında  gönüllü olarak bulunmuştur.

Profesyonel çevreci ve bu konuda davaları olan aynı zamanda makaleler yazmış, ulusal çapta deklarasyonlar vermiştir. Orman ve Çevre açısından 3. Köprü panelinde tez hazırlamış ve gündeme sunmuştur.

2008 yılında Sarıyer için verilecek bir görevi almaya hazırım mülakatında Sarıyer’in sorunlarını ve temel ihtiyaçlarını, Sarıyerlilik kavramının içeriğini doldurarak, hizmete hazır olduğunu göstermektedir.

2007 yılında Tapusu olmayan Sarıyer makalesinde, o tarihten itibaren vermiş olduğu mücadele neticesinde 2011 yılında, Kasapçayırı mevki de bulunan insanların tapusuna kavuşmasına  Asli Avukat olarak mücadeleler vermiş, ailelerin tapu kazanmasına davayı adamıştır, kazanmıştır.

Sarıyer  de son zamanların ana konusu olan Kayyum davasında ise temel  aktör olan Av.Necati Yıldırım Siyasi hukuk mücadelesi vermiştir.  Tüzük ve Hukuk’u siyasal bilimde nasıl kullanmamız gerektiğini detaylı olarak her toplumda gerekli açıklamaları yapmıştır.

Mesleğin cilveleri neticesinde kamuoyunda farklı anlaşılmaması gerekmektedir.

Bugün yaşanılan listeler ve İlçenin genel durumu açısından yeniden müdahale var mı? nasıl bir yol izleyeceğiz. Sorularımda ise “ARTIK YETER” mahkeme sonuçlanmış ve her iki taraf “İade-i itibarını” almıştır. Bugün siyasete sahip çıkmalıyız. eski hataları yapmamalı, yapılacak her hatanın karşısında olacağını belirtmiştir.

Dostum, arkadaşım Necati Yıldırım’a çıkmış olduğu bu uzun yolculukta başarılar diliyorum.

Acele İşe Şeytan Karışmasın..

Mustafa BALCI