Son Dakika Haberler

Sizler İnanıyormusunuz! Mustafa BALCI

Sizler İnanıyormusunuz! Mustafa BALCI
Okunma : 85 views Yorum Yap

İnanmıyorum. Kimsenin de beni inandıracağını sanmıyorum.
Herkesin düşündüğü gibi gelişmiyor olaylar. Her kafadan bir ses çıkabilir lakin gerçekleri ve eleştiriyi hakkı olana haklı bir şekilde yapmak lazım.
Şükrü GENÇ Cem evini yıktırmış.
Sizler inanıyormusunuz!.
Yani ortada bir cem evi var ve onu bir alevi dedesinin oğlu kalkıp ta yıkacak. Sizler buna alet olarak yazılar yazacak. Latifelerde bulunacaksınız. Aşikare isyanlarda ve hakaretlerde bulunularak, ister istemez katkıların ve katıksızların. Bir dilim ekmeğe muhtaç insanlar varken. Sadece menfaat beklemek ve bunun sonuçlanması için siyasi şantaj ve deklarasyon yayınlıyarak, hakkında Facebook sosyal iletişiminde, yorumlar yapılarak, dedikodudan öteye geçmeyen laflar üretilerek yıkıma, sosyal yaptırıma ve siyasi yıpratma kaidelerine alet olacaksınız.
Sizce gerçekten öyle mi?
Hatırlıyorum. Biraz ahmaklık ve unutkanlıktır belki geçmişi anımsamamak. bir yazar olarak. Hakkında iyi ve ya kötü yazdığımız bir Belediye Başkanının, her şey den önce insan denen bir et yığını bir kaç kemikten oluşan ve günü geldiğinde fani olacak olan, gelip geçici ve bize ait olmayan bu bedenlerin içinde bulunan ve adına bugünkü varlığında Şükrü denilen zati muhteremin, Alevi bir bedenden Dünya ya gelmiş olması bizleri hiç bir zaman yadırğamamalıdır.
Yani, Bizlerin doğuşumuza karar verme yeteneğimiz yok.
Bu şekli ile bir dededen dünyaya intikal etmiş bulunan bir bedeninde, kendi babasına ihanet edecek hali yok.
Bu nasıl bir yapı ve nasıl bir eleştiri mekanizmasıdır ki. En yakınlarını cephesel olarak karşısında bulabiliyor.
Bu nasıl bir siyasi hırstır ki. Gözleri karalar bağlamış. Hiçbir şey görmüyor.
Yakın geçmişte. Bedava seçilen, seçildikleri yerlere layık olmayan başkan yardımcılarının atamaları yapılmadan önceki zaman diliminin hemen ertesinde Sarıyer Belediye Meclisinde Kars mahallesi problemleri yaşanmakta. Evlerin yıkılacağı söylenmekte. Üste geçit olsun denmekte. Siyasi yaptırımlar ve meclis içerisinde meclisi basmaya yönelik eylemlerin olduğu günlerde. Konuşulmuş ve komisyona veya başkanlık makamına havalesine denilerek Kendilerini bugün dahi başkan olarak gören gri makam araçlarına binen ehliyetsiz. Bol şöförlü, garajlardan emirlerine amade olan Belediye bütçesinden payların daniskasını alan zati muhteremlerin olduğu bu toplantıda tutanaklara işlenmiştir.
Bugün maalesef, hangi amaçla bu yıpratma politikasına alet olanlar bu dedikoduya cevap verememektedirler. Gerçekleri açıklamamaktadırlar.
Yoksa sayın Şükrü GENÇ ile aralarımı bozuldu da vurun abalıya denmektedir.
Birde üstelik bu Başkan yardımcıları içerisinde Alevi kökenli ve olayların bire bir şahidi insanlar bulunmaktadır.
Cem evi denilen yer, bir barakadan ibaret değilmidir. Yoksa bir bina vardı da biz mi bilmiyoruz.
Peki aynı Şükrü GENÇ, Cem evi yapacağının sözünü neden bir yıl önceden vermiştir. Tutanaklara bakınız alkışlarla kabul edilmiştir yazması lazım.
Pardon. Unutuldu sanırım. Atladınız herhalde..
“Aynı tarifte mecliste bu görüşme yapıldığının ertesi hafta Nurtepe ziyaretçileri Belediyeye akın etmiş fırsat bu diyerek yardım talebinde bulunmuşlardır.”
Sizce yardım etmiş mi? dir.
Neden insanları yanlış bilgi ve belge ile donatıyoruz. Neden muhalefeti yaparken farklı bir gözle bakmıyoruz.
Yani Sarıyer merkez mahallesi Yeni Camiyi yaptıran “tamamlatan” Bir başkan şimdi kendi ibadet hanesinimi yıktırıyor.
Bu nasıl bir muhalefet anlamış değilim.
Çok Tuaf, ben bu satırları yazarken Alevi olmadığımı bilmenizi isterim. Birbirinize sahip çıkın derim..
Gerçekten partinin CHP genel tabanını oluşturan farkli yapı ve sahiplenme duygusuyla hareket eden bu topluluk nasıl olurda bu oyuna alet olur ve bir aşama sonrasında yapılacak olan Cem Evi projesini atlayabilir.
İnanmıyorum. İnanmak istemiyorum,
Elbette President of the Municipal Party Şükrü GENÇ’e muhalefet edeceğiz.
Herşey den önce Belediyeyi farklı bir Parti olarak algıladığı için. Sarıyer de iki parti yarattığı için eleştireceğiz.
Sosyal yardım fonlarının adaletli bir şekilde kurumlara dağıtılmadığı için yazacağız.
Basın bütçesinin elbette hesabını soracağız.
Sosyal derneklerin, devletten gelen desteğin kamu yararına kullanılabilecek bütçenin, Neden dağıtılmadığını soracağız.
Kültürel etkinlikleri hiç karşılık almadan bir görev olarak kabul eden fedakar öğretmenlerin ve gönüllü öğrencilerin neden hakkının yendiğini soracağız. Hatta devletin bu konuda bütçeyi belediyeye ayırdığı halde bunun hiçbir şekilde dağıtılmaması bir yana teşvik amacı ile kullanılmadığını yazacağız.
AB fonlarını kendi şahsi gösterişi olarak kullanan genç başkan yardımcılarından Macaristan da öğrencileri nasıl rezil ve rüsva bir şekilde ortada bıraktıklarını elbette unutmayacağız.
Hatırladıkça utanacağız. Utandıkça isyan edeceğiz. Partili olarak selam vermeyen ailelerden olup partimizin belediyesine kızacağız. Küseceğiz. Partimizden istifa edeceğiz. Ve ağlayacağız.
Nalet olsun içimizdeki bu parti sevdasına diyeceğiz.
Lakin.
Yusuf Tülün’ün Sarıyer Spor Kulübünü bu günlere getirmesine ve bu hale sokmasını unutmadığımız gibi, Sayın Şükrü GENÇ ‘in tüm zor denetimlere rağmen Sarıyer Spor Kulübüne sonsuz ve sorunsuz tek kefil olarak sahip çıkmasını ve kulübümüzü yaşatmasını ve yaşamasına vesile olmasını unutmayacağız.
Ayakta alkışlayacağız.
Birazda Bok Atarken Haddimizi Bileceğiz Canım.
Mustafa BALCI