Son Dakika Haberler

Yeni CHP’de SOROS Sancıları. Mustafa BALCI

Yeni CHP’de SOROS Sancıları. Mustafa BALCI
Okunma : 54 views Yorum Yap

Yeni CHP yi dizayn edenler deşifre edildikçe taşlar yerinden oynamaya başladı.
Son 24 saat gelişmelerinde, istifa eden ve atanan İlçeler ve düşen Yönetim Kurullarına baktıkça, sorunların çok geçmişe dayandığı gözlemlenmekte ve başlatılan bir operasyonun parçaları un ufak olmaktadır.
Kılıçdaroğlu’nun TESEV üyesi olması ve Soros’çulukla suçlanması yaşanılan değişime hız vermeye başladı.
İstanbul da deprem yaşanırken aslında tüm Türkiye’nin genelinde depremler sürmekte ve siyaset yeniden dizayn aşamasına getirilmeye çalışılmaktadır.
Eskiler ve Yeniler. Atatürkçü ve gelenekçiler ile Liberal ve Sosyal Demokratlar savaşı sürmektedir.
İstanbul il atamasında Süleyman ÇELEBİ ve Erdoğan TOPRAK atamaları devam etmekte, Örgütten sorumlu Nihat MATKAP etkileri belirginleşmiş ve Kılıçdaroğlu ile küs gözükerek aylardır yazı yazmayan Barış Yarkadaş’ ın TESEV deşifresi ile ortaya çıkan aynı yazıda azda olsa dokundurulan Gürsel TEKİN satır aralarında aslında mesajın genel içeriğini vermektedir.
İç Savaş devam ediyor. Israrla değişim ve siyasi manevralar. TESEV in Kürt raporunda belirtildiği gibi hareket edilen bir Kürt sorunun çalışmaları, bölünmelere hız kazandırmaya devam ediyor.
Haluk KOÇ un Deniz BAYKAL cı ekiple ile yapmış olduğu basın açıklaması CHP delegasyonuna ve üyelerine gereken mesajları vermektedir.
AB toplantılarına Haluk KOÇ ve Deniz BAYKAL ikilisinin gittiği düşünüldüğünde açıklama sonrası tepkinin ve çizilen siyasi görüntünün farklı analizleri meydana çıkmaktadır. Yeni CHP kendi içerisinde yeniden toparlanmak için dizayn yapabilecek süreci nasıl değerlendirecek.
Genel Kurultay’ın Mayıs- Haziran ayında toplanacağı açıklandığı halde son kulislerde Kemal KILIÇDAROĞLU’ nun Şubat ayında istifa ederek olağan üstü kongreye gideceği gelen haberler arasında yer almaktadır.
Mustafa SARIGÜL’ ün etkisi olduğu söylenen 10 Aralık hareketi ve SODEV ci Oğuz Kaan SALICI ise yeni bir Yönetim Listesi oluşturarak direnmeye devam etmektedir.
Genel gelişmeler Haluk KOÇ ve Mustafa SARIGÜL, Kemal KILIÇDAROĞLU arasında yaşanması beklenen Kurultay şimdiden sert ve acımasız geçmeye gebe olduğu görülmektedir. Tek adayın çıkması mümkün olmayan KURTULUŞ KURULTAYI için cepheler kurultay delegeleri ile doldurulmakta ve iç savaş sürmektedir.
Başarılı ilçelerin dahi atama ile görevden alınması ve yönetimlerinin direnmeleri CHP nin İstanbul da çok kayıplara uğradığını göstermektedir. Yerel seçimlere kadar toparlanmadığı taktirde bu kayıpların bir daha telafisi olmayacağından “ Dizayn edenler” çabuk hareket etmeli, zaman geçtikçe kendilerinin de dizayn etmek için oynayabilecekleri bir CHP kalmayacaktır.
Bugün sağır sultanın dahi duyduğu Kuzey den gelen SOROS dalgalanmaları ve Turuncu devrimlerin son kuşağı Türkiye de devam etmiş ve oluşturulan iktidar ve muhalefet partileri ile oyuncular yeni görevlerini kabul ederek “Arap Baharı”nı birlikte tamamlamaya çalışmaktadırlar.
İçeriden gelen derin sesler ise artık dur demeye başlamış, partinin yeniden toparlanmasına çalışmaktadırlar. Merakla beklenen ise İttihat ve Terakki içerisinden çıkan Kuvvay-ı Milliye ve idari kadrolarının kurduğu CHP nin yeniden bir kurtuluş mücadelesi başlatarak Yeni CHP nin Turuncu kadrolarına kaptırdığı yönetimleri tekrar geri alabilecek mi?
Suriye konusunda bir tek kelime etmeyen “ettirilmeyen” CHP liderine, bu değişimde TESEV ekibi nasıl yardımcı olacaktır. Yeni Osmanlıcılık operasyonunun nihayi hedeflerine ulaşmak üzere olan Sarı Laleler, Aynı bahçede kırmızı karanfilleri aşılayabilecekler mi?
Bu sessizliğin farkına varan ve idealist Cumhuriyet kadroları ne kadar sessiz kalacak.
Mustafa BALCI.