Son Dakika Haberler

O sözleşmeye imza attı!

O sözleşmeye imza attı!
Okunma : Yorum Yap

Davutoğlu’ndan gençler için bir ilk daha; O sözleşmeye imza attı! Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu genç kuşaklarla ilgili bir ilke daha imzasını attı.

Üç yıldır gençlik alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren, yakın zamanda açıkladıkları “Gençlikte Gelecek Modeli: Acil Eylem Kalıcı Vizyon Planı” ile de Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Gelecek Partisi, gençlerin siyasete katılımı alanında da önemli bir adım attı.
Arayüz Kampanyası’nın düzenlediği ‘Mesele Gençlik’ programına katılan Gelecek Partisi lideri Sn. Ahmet Davutoğlu genç katılımcılığıyla ilgili hazırlanan iyi niyet sözleşmesine imza attı.

Her 10 Milletvekilimizden 1’i Genç Olacak

Arayüz Kampanyası’nın hazırladığı ve Türkiye’de ilk olarak Gelecek Partisi Genel Başkanı Sn. Ahmet Davutoğlu’nun imzaladığı İyi Niyet Sözleşmesinde en dikkat çeken madde genç milletvekili sayısına dair.
Gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik maddede “Meclise görebilecek milletvekili kontenjanının en az yüzde onunun 35 yaş altı gençlerden oluşacağı” yer almakta.

Gençlerin temsili ile ilgili maddeler içeren İyi Niyet Sözleşmesini Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun imzalaması gençler arasında büyük sevinç ve heyecana neden olurken, Davutoğlu’nun ardından birçok liderin de belgeye imza vermesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)