Son Dakika Haberler

Sonunda hapsi boylayacağız isyanı

Sonunda hapsi boylayacağız isyanı
Okunma : Yorum Yap

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ndeki turizm işletmecileri, Sonunda hapsi boylayacağız isyanı yaptı, sektörün sorunlarını duyurmak için bir protesto eylemi gerçekleştirdiler.

Gümülcine’de (Komotini) gerçekleşen sembolik eylemde, turizm işletmecileri, turist otobüsleriyle Gümülcine Hapishanesi’nden başlayıp şehrin sokaklarında turladılar. Gümülcineli turizm işletmecisi Dimitris Dolianitis, ‘Eyleme hapishaneden başladık çünkü taleplerimiz yerine getirilmezse gideceğimiz yer orası’ ifadelerini kullandı.

Turizm sektörünün Kalkınma Yasası’na dahil edilmediğini anımsatan Dolianitis, ‘Tüm işletme sahipleri Kalkınma Yasası’ndan yararlanıyor, turizm şirketleri ve turist otobüsleri sahipleri hariç’ dedi.

Katma Değer Vergisi’nin düşürülmesi vaadi yerine getirilmedi

Katma Değer Vergisi’nin (FPA) düşürülmesi vaadinin de yerine getirilmediğini belirten turizmci, ‘Rekabet halinde olduğumuz Türkiye ve Bulgaristan’da FPA yüzde 6. Yine aynı şekilde komşu ülkelerle aramızda akaryakıt konusunda da eşit olmayan bir rekabet var’ diye ekledi.

Azınlıkça’da yer alan habere göre turizmciler, Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Çalikidis, Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis ve Rodop Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Andonis Gravanis’i ziyaret ederek taleplerini ilettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)